Prowadzenie przedszkola jest zadaniem stosunkowo trudnym i wymagającym przede wszystkim dlatego, iż trzeba tutaj starać się ciągle o pozyskiwaniem nowych zabawek i klocków do zabawy. Chodzi tutaj o to, iż ciągła zabawa wielu dzieci danym zestawem klocków, prędzej czy też później doprowadzi do wyeksploatowania zestawu, zniszczenia poszczególnych klocków, czy też po prostu potracenia niektórych elementów. Dlatego też, dyrektor tego typu placówki powinien systematycznie gwarantować możliwość zakupu nowych klocków oraz innych zabawek, dzięki czemu dzieci będą miały stale się czym bawić.

Czym się kierować podczas wyboru klocków do przedszkola?

To bardzo trudne pytanie. Przede wszystkim trzeba kierować się wytycznymi ustawy, która dość dokładnie precyzuje czym powinny się charakteryzować klocki dopuszczone do zabawy w przedszkolu. Wydaje się to być dziwne, aby rząd zajmował się takimi błahostkami, jednak tutaj chodzi głównie o względy bezpieczeństwa. Wskazane są tutaj odpowiednie atesty, które powinny posiadać zabawki wprowadzane do zabawy w przedszkolach, a wynika to z faktu tego, iż brak wspomnianych atestów, może być przyczyną zagrożenia zdrowia lub nawet życia dziecka.

Chodzi tutaj o to, iż na naszym rynku co pewien okres czasu trafiają się zabawki sprowadzane głównie z regionów azjatyckich, do produkcji których zastosowane materiały potencjalnie alergenne a nawet rakotwórcze. Siłą rzeczy nie posiadają one żadnych atestów, a zabawa z ich udziałem może się skończyć bardzo nieprzyjemnie a w szczególnych okolicznościach nawet tragicznie. Dlatego też, przede wszystkim kupować zabawki oryginalne, posiadające wszelkie atesty. Najlepiej od najbardziej uznanych producentów, którzy zapewniają gwarancję jakości i bezpieczeństwa swoich zabawek.

Gdzie szukać dobrych zabawek?

To także dość poważna kwestia, bowiem ciężko jest określić czy konkretny sklep z zabawkami jest odpowiednio dobrze zarządzany i w dystrybuowanych produktach nie znajdziemy zabawek nie atestowanych. Oczywiście najlepiej kierować się listą producentów dopuszczonych do użytku w przedszkolach stworzoną przez ministerstwo edukacji, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie czas szukania poszczególnych atestów.

Tak więc kupując klocki wielu marek dla przedszkoli musimy przede wszystkim zapewnić sobie, iż będą to klocki w stu procentach bezpieczne, a zabawa z ich udziałem nie będzie w żadnym, nawet najbardziej znikomym stopniu zagrażać zdrowi lub życiu dzieci. Co prawda będzie to nieco bardziej kosztowne, jednakże chyba nikt nie pomyśli nawet o tym, aby oszczędzać na wydatkach przedszkola kosztem zagrożenia zdrowia i życia wychowanków.

Generalnie rzecz więc biorąc, powinniśmy się skupić na tym, aby klocki dla przedszkoli, oraz pozostałe zabawki były zawsze w pełni oryginalne, a producent dysponował odpowiednimi atestami, dzięki czemu zabawki będą bezpieczne, skutkiem czego pociechy oddawane przez rodziców do przedszkoli nie będą narażane na żadne zagrożenia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *