Trekking jest jedną z najlepszych form aktywnego wypoczynku, a zdecydowanie najlepszym jego wariantem jest trekking górski. Tutaj mamy do wyboru wiele pasm w całej Europie, jednak do najlepszych i najbardziej wymagających należą zdecydowanie wyjazdy w Alpy, gdzie przecież mamy sporo wielotysięcznych szczytów, w tym kilka tych naprawdę najlepszych i najpiękniejszych gór w całym kraju. Jedną z nich jest niewątpliwie Matterhorn, czyli góra o wysokości 2278m n.p.m. (z włoskiego Monte Cervino; z francuskiego Mont Cervin). Zobaczmy wobec tego, co czeka nas podczas wyjazdu na trekking wkoło Matterhorn, i jak należy się do takiego wyjazdu przygotować, aby wszystko mogło się odbywać bez żadnych większych trudności.

Kilka słów o samym Matterhorn.

Jak już wspomnieliśmy jest to szczyt położony grubo ponad 4 tysiące metrów nad poziomem morza, co plasuje go w ścisłej czołówce najwyższych szczytów Alp Zachodnich ( szósty pod względem wysokości samodzielny szczyt alpejski), leżący na granicy Szwajcarii i Włoch. Jest to jeden z najbardziej znanych szczytów górskich na świecie, o bardzo charakterystycznej sylwetce. Jest to zarazem jeden ze szczytów alpejskich, które zostały zdobyte jako ostatnie, co wynika przede wszystkim z jego odstraszającej sylwetki, niż z trudności technicznych, bowiem do najtrudniejszych nie należy.

Trekking wkoło Matterhorn

Oferowana trasa trekkingu wkoło Matterhorn, przez biuro podróży Apter obejmuje 10 dni od dnia wyjazdu aż do powrotu, a całość wyjazdu prezentuje się następująco:

  • 1 dzień: Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych.
  • 2 dzień: Przyjazd na miejsce zakwaterowania, w okolice Zermatt, obiadokolacja, nocleg.
  • 3 dzień: Zermatt – Klein Matterhorn – Gornergrat – Zermatt
  • 4 dzień: Sass Almagell – Monte Moro – Macugnaga
  • 5 dzień: Macugnaga Anzasca – Colle del Turlo – Alta Val Sesia
  • 6 dzień: Alta Val Sesia Alagna – Colle d Olen – Gressoney Tschaval, Lys.
  • 7 dzień: Gressonay – Colle di Pinter – Champoluc
  • 8 dzień: Champoluc St. Jacques – Colle Superieure delle Cime Bianche – Cervinia w Valtournenche
  • 9 dzień: Cervinia – Rif. Duca degli Abruzzi (2802 m n.p.m.) – Breuil Cervinia.
  • 10 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Warto tutaj zwrócić uwagę, iż wyjazd jest także podzielony w taki sposób, aby każdego dnia, można było wybrać wariant dłuższy trasy oraz krótszy, przy czym dłuższy będzie zajmować nam około 8 godzin marszu, a krótszy w granicach 3,5-4 godzin, wobec czego każdy będzie mógł dostosować wariant trasy do swoich możliwości fizycznych oraz kondycyjnych, co jest tutaj zdecydowaną zaletą wyjazdu organizowanego przez to biuro podróży.

Podsumowanie

Trzeba tutaj więc powiedzieć iż oferowane nam trekkingi wokół Matterhorn, mogą być bardzo dobrym sposobem na spędzenie swojego urlopu w aktywny sposób, w otoczeniu górskiej zieleni i przyrody, a przede wszystkim czystego, alpejskiego powietrza, które zawsze będzie bardzo korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *