Jednym ze zdecydowanie najważniejszych szczytów górskich w całej Europie jest alpejski szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.), który od zawsze utożsamiany jest z symbolem góry w ogóle. Kształtem przypomina stożek, a przecież w taki właśnie sposób, od zawsze wyobrażaliśmy sobie górę. Zlokalizowany jest w Alpach Zachodnich, na granicy pomiędzy Szwajcarią a Włochami. Na chwilę obecną okolice Matterhorn są bardzo często wybierane, jako cel wyjazdów trekkingowych. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż będziemy tutaj mieć do czynienia z unikalną florą i fauną oraz wyjątkowo ciekawymi widokami, które na zawsze wyryją się w pamięci każdego podróżnika górskiego.

Organizacja wyjazdu na trekking w okolice Matterhorn.

Wyjazd na trekking w pobliżu Matterhorn trzeba przede wszystkim dobrze zorganizować, a tego raczej nie da się zapewnić we własnym zakresie, toteż warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty biura podróży, specjalizującego się w organizacji wyjazdów trekkingowych. Bardzo istotnym szczegółem będzie przygotowanie się do całego wyjazdu, w zależności od opcji jaką wybierzemy. Mamy tutaj do wyboru dwie opcje, jedna polega na przejściu trasy z plecakiem i noclegami w schroniskach, zaś druga oferuje bardziej wypoczynkowy charakter i zapewnia noclegi w hotelach i przejazdy autokarowe.

Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż poziom trudności wyjazdu powinniśmy dopasować do swoich możliwości i umiejętności, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu wyjazdowego. Trzeba tutaj także powiedzieć, iż wszystkie trekkingi alpejskie w pobliżu Matterhorn będą bardzo wymagające pod względem odpowiedniego przygotowania fizycznego i wyposażenia. Aczkolwiek w przypadku wędrówki lodowcem, niezbędne raki, czekan i uprząż będzie można wypożyczyć. Dodatkowym kosztem będzie konieczność wynajęcia przewodnika, co w wielu przypadkach może wynieść nawet do 350 euro za osobę.

Typowy wyjazd trekkingowy w okolice Matterhorn.

W zależności od naszym umiejętności i przygotowania fizycznego do wyboru będziemy mieli trzy warianty w ofercie przygotowanej przez biuro podróż Apter.pl:

  • Wariant oferujące nam wszystkie noclegi w schroniskach
  • Wariant z 3 noclegami w hotelach a pozostałymi w schroniskach
  • Wariant najtrudniejszy z wszystkimi noclegami w schroniskach.

Trzeba tutaj pamiętać, iż decydując się na ostatni wariant, trzeba będzie się solidnie przygotować pod względem fizycznym i kondycyjnym. W tym wariancie, cały swój bagaż trzeba będzie nosić w plecaku i korzystać ze specjalistycznego sprzętu alpejskiego, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo podczas przemierzenia lodowców. Wyjazd sam w sobie nie należy do najbardziej kosztownych, niemniej jednak konieczność wynajęcia przewodnika może tutaj znacznie podnieść cenę wyjazdu. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, iż naprawdę warto wybrać się na tego typu wyjazd, bowiem dostarczyć on może wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń, które pozostaną z nami już do końca życia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *