Nie da się ukryć, że pewna grupa gryzoni jest szczególnie uciążliwa dla człowieka. Głównymi jej przedstawicielami są rzecz jasna myszy i szczury, które nie dość, że potrafią wyrządzić poważne szkody materialne w gospodarstwach ludzkich, to na domiar złego roznoszą całą gamę chorób, bakterii i niebezpiecznych zarazków. W związku z tym też, oczywistym jest, iż w przypadku, kiedy szczury lub myszy wchodzą nam w drogę, powinniśmy powziąć stanowcze decyzje i pozbyć się intruzów ze swojej posesji. W tym celu przeprowadzana jest przez odpowiednich specjalistów deratyzacja.

Samodzielna walka z gryzoniami.

Bardzo często zdarza się tak, iż wchodzą nam w drogę pojedyncze osobniki, a w takich przypadkach nie trzeba od razu wzywać specjalistów. Z reguły wystarczające będą tradycyjne metody walki z gryzoniami czyli pułapki, ustawiane w miejscu najczęstszej bytności. Wystarczy smakowity kąsek na końcu łapki i mysz lub szczur bez problemu zostanie zlikwidowany. W przypadku samych myszy można pokusić się jeszcze o żywego odstrasza cza, czyli o kota, który poprzez swój instynkt myśliwego zupełnie mimowolnie będzie wyłapywać myszy zbliżające się do naszych siedzib. Jednakże z dużym szczurem, a tym bardziej kilkoma szczurami, kot może sobie raczej nie poradzić. W takich właśnie przypadkach konieczna będzie deratyzacja, czyli siłowe rozwiązanie problemu poprzez zlecenia usunięcia niechcianych lokatorów specjalistom zajmującym się tym na co dzień. Jest to dość żmudne i trudne zajęcie, toteż warto jednak skusić się na lepszego wykonawcę, na profesjonalną firmę, która zagwarantuje nam skuteczne pozbycie się problemu.

Zlecenie deratyzacji.

Trzeba będzie znaleźć odpowiednią firmę, która będzie w stanie pozbyć się problemu w naszym imieniu. Poszukiwania można rozpocząć w Internecie, na przykład pod hasłem „deratyzacja Bielsko Biała” pod którym z całą pewnością znajdziemy cały szereg przedsiębiorstw zajmujących się tępieniem gryzoni. A że nie jest to łatwo to już inna sprawa. Trudności w zwalczaniu szczurów wynikają przede wszystkim z ich wysokiego poziomu inteligencji. Szczury bardzo dobrze zapamiętują sytuacje, w których ich współtowarzysze umierali, wobec czego nie da się na tym samym osobniku zastosować drugi raz tej samej trucizny. Co więcej, trutka powinna być starannie dobrana w zależności od liczności i zachowania grupy. Trutka powinna działać z pewnym opóźnieniem, aby jeden osobnik nie mógł nigdy zobaczyć umierającego towarzysza podczas posiłku, gdyż wtedy bardzo łatwo i szybko zacznie kojarzyć fakty, przez co trzeba będzie zmienić trutkę i sposób walki.

Jednakże najważniejsze jest tutaj to, iż ze szczurami i myszami walczyć należy koniecznie, choćby ze względu na fakt, iż są roznosicielami wielu poważnych chorób zakaźnych, a to przecież stwarza poważne zagrożenia dla wszystkich ludzi, w których sąsiedztwie pojawia się te gryzoni o bardzo wątpliwej reputacji.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *