Uprawa Różaneczników w naszych przydomowych ogrodach, w ostatnim czasie znacznie zyskała na popularności. Głównym faktem, który się do tego przyczynił jest to, iż rośliny te nie stawiają przed nami nadmiernych wymagań w zakresie pielęgnacji. Musimy jedynie pamiętać o prawidłowym doborze odmian do uprawy ogrodowej, jak również wyborze stanowiska i przygotowaniu gleby. Poza tym, w zasadzie nie trzeba się zupełnie przejmować jakąkolwiek pielęgnacją. Wystarczy zadbać o regularne nawadnianie i można się cieszyć z wspaniałych kwiatów. Poza tym, warto wspomnieć, iż większości odmian pozostaje zimozielonych, wobec czego także w sezonie zimowym mogą cieszyć nasze oczy pięknym zielonym kolorem.

Przygotowanie do uprawy.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, iż tak jak każda roślina, także i Różaneczniki mają swoje wymagania, aby możliwa była ich uprawa. Najważniejsze będzie prawidłowe dobranie stanowiska oraz przygotowanie gleby. W tym przypadku, musimy pamiętać, iż Rośliny te uwielbiają stanowiska osłonięte i zacienione o nieco podniesionym poziomie wilgoci. Bardzo dobrze sprawdzają się stanowiska w sąsiedztwie innych krzewów i drzew, które zapewniają cień i osłonięcie. Oczywiście krzewy te i drzewa nie mogą mieć płytkiego systemu korzeniowego tak jak Różaneczniki. W takim bowiem przypadku zebrałyby wszystkie sole mineralne z wodą z gleby a Różaneczniki skazane byłyby na niebyt. Dobrym przykładem idealnego wręcz sąsiada jest chociażby miłorząb japoński.

Gleba do uprawy Różaneczników powinna charakteryzować się kwaśnym odczynem pH w przedziale 5-6,5. Możemy oczywiście kupić gotowe mieszanki, jednakże o wiele lepiej, przy większych nasadzeniach, będzie przygotować glebę samodzielnie. Zaopatrujemy się w tym celu w trzy składniki, którymi są Nie odkwaszony torf, gleba ogrodnicza (kompost), oraz kora sosnowa. Zmieszanie ich w równych proporcjach, powinno zagwarantować wymagany odczyn pH gleby do uprawy Różaneczników.

obór odmian do uprawy ogrodowej.

Nie możemy też zapominać o tym, iż nie wszystkie odmiany Różaneczników będą nadawały się do uprawy ogrodowej. Niektóre z nich będziemy zmuszeni uprawiać w donicach, aby na zimę chować je przed mrozami. Do ogrodu możemy nasadzić jedynie te odmiany, dla których dwudziestostopniowy mróz nie jest straszny. Oczywiście dobra hurtownia z Różanecznikami będzie takowe odmiany posiadać, i bez trudu nam je wskaże. Dobra hurtownia z Różanecznikami to także źródło cennej dla nas wiedzy na temat uprawy poszczególnych odmian i ich indywidualnych wymagań. Warto więc wszystkie te informacje pozyskać, aby mieć świadomość, w jaki sposób należy się z naszymi nowymi Różanecznikami obchodzić.

Podsumowując, możemy powiedzieć, iż Różaneczniki to jedne z lepszych i łatwiejszych do uprawy w ogrodach roślin ozdobnych. Nie wymagają zbyt wielu prac związanych z pielęgnacją. Starczy jedynie starannie przygotować uprawę, wybrać odmiany, dobrać stanowisko nasadzenia i przygotować glebę. Poza tym, zostanie nam już tylko cieszyć się wspaniałymi efektami naszej uprawy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *