Młoty hydrauliczne do koparek to jedne z nowocześniejszych urządzeń, które pozwalają nam na realizację bardzo poważnych zadań, przede wszystkim w zakresie prac wyburzeniowych, ale nie tylko. Będą one sprawdzać się także podczas prac takich wykopy ziemne, gdzie można będzie natrafić na przeszkody niemożliwe do usunięcia, a tym samym będzie zachodzić konieczność ich rozkruszenia. Zobaczmy jednak, w jakich ogólnie przypadkach, sprawdzać się będą młoty wyburzeniowe do koparek i koparko-ładowarek, w zależności od swoich parametrów i maksymalnej energii uderzenia, aby mieć podstawową wiedzę w zakresie ich zastosowania w branży budowlanej.

Możliwości zastosowania młotów wyburzeniowych.

Generalnie rzecz biorąc, młoty wyburzeniowe do koparek, powstały z myślą o pracach wyburzeniowych, na co zresztą wskazuje potoczna ich nazwa. Potoczna, bowiem prawidłowo powinniśmy tutaj mówić o młotach hydraulicznych do koparek a nie wyburzeniowych. W zasadzie jednak, jako, że w większości są one wykorzystywane do sprawnej realizacji prac wyburzeniowych, powszechne jest nazywanie ich potocznym określeniem. Największą zaletą, jaką charakteryzuje się praktycznie każdy młot do koparki jest jego duża energia uderzenia, bowiem najmniejsze młoty, zapewniają nam ją na poziomie powyżej 200 dżuli, co jest wynikiem nie do osiągnięcia w przypadku najlepszych nawet młotów ręcznych. Tutaj bez trudu poradzimy sobie ze zbrojonym betonem, żelbetonem czy też nawet litą skałą. Generalnie jednak możemy tutaj wyróżnić trzy podstawowe zastosowania młotów hydraulicznych, a będą to:

  • Prace wyburzeniowe
  • Usuwanie przeszkód gruntowych w postaci litej skały czy też starych konstrukcji betonowych
  • Wbijanie słupków fundamentowych do gruntu (niezbędny odpowiedni adapter)

W zasadzie można powiedzieć, iż te trzy zastosowania to bardzo dużo jak na jedno narzędzie. Na naszą uwagę zasługuje tutaj jednak młot hydrauliczny do koparki z adapterem, umożliwiającym wbijanie słupków fundamentowych. Jest to specjalna nakładka na młot hydrauliczny, którzy z urządzenia do wyburzeń zmienia go w dużej mocy młot o tradycyjnym zastosowaniu. Duży zakres energii uderzenia, pozwala nam precyzyjnie usadawiać w różnorodnych gruntach, bardzo duże profile zbrojeniowe z nawet bardzo grubej blachy. Tego typu konstrukcje bardzo często wykorzystywane są w przypadku budowy wszelkiego rodzaju mostów i dróg. Wszędzie tam, gdzie trzeba solidnie zabezpieczyć grunt przed osuwaniem się w toku eksploatacji danej konstrukcji. Przy pomocy takich słupków bez trudu wzmocnimy strome zbocze drogi, które w przeciwnym razie dość szybko zaczęłoby się osuwać.

Jednym słowem możemy śmiało powiedzieć, iż młoty hydrauliczne do koparek znajdują bardzo szerokie zastosowanie w branży budowlanej, toteż zakup takowego urządzenia zawsze będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firm budowlanych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *