Wystrój wnętrz i to, w jaki sposób urządzamy nasze mieszkania oraz domy często zmienia się – moda i trendy nie są przecież wieczne. Są jednak tego typu style w urządzaniu wnętrz, które wydają się być absolutnie ponadczasowe. Sprawdzają się zasadzie w każdym wypadku i raczej trudno sobie wyobrazić, by miały kiedyś przestać się nam podobać. Co więcej, niektóre z trendów związanych z aranżacją wnętrza są na tyle uniwersalne, iż przypadają do gustu zdecydowanej większości osób. Jednym z takich trendów, który można podać za doskonały przykład jest skandynawski design.

Wnętrza utrzymane w stylu rodem z chłodnej Skandynawii są dziś jednym z najmodniejszych i najpopularniejszych trendów. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim prostotą oraz minimalizmem. Kolorystyka to stonowane i jasne kolory – oczywiście w charakterystycznych, chłodnych odcieniach. To wszystko łączone jest z dużą ilością surowych i naturalnych materiałów – w tym oczywiście również i drewna. Meble skandynawskie (opaandcompany.com) są proste, nie rzucają się zbytnio w oczy. Jednocześnie są także niezwykle praktyczne.

Skandynawskie wpływy w dekorację wnętrz widać praktycznie w większości sklepów meblowych – zarówno w dużych sieciówkach, jak i ich mniejszych odpowiednikach. Styl ten często króluje na przykład w kuchniach lub salonach. Inspiracje te zauważyć można także w branżowych czasopismach, które zajmują się tematyką architektury wnętrz. Tam także zobaczyć można bardzo dużo zdjęć ilustrujących wnętrza inspirowane Skandynawią właśnie.

Chłodna prostota i praktyczność – tak w skrócie można określić i opisać design skandynawski. Na urządzenie wnętrza w tym właśnie stylu decyduje się bardzo dużo osób – zwłaszcza tych młodych. Warto wziąć zatem taką opcję pod uwagę – skandynawski styl jest bowiem nie tylko modny, ale i elegancki oraz z pewnością nie znudzi się nam zbyt szybko.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *