Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele gatunków róż dzięki czemu nasza szkółka róż może prezentować się naprawdę kolorowo i oryginalnie. Zdolni i doświadczeni ogrodnicy dzięki różnorodności róż mają naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. W chwili obecnej największą popularnością zarówno wśród doświadczonych jak i początkujących ogrodników cieszą się naturalne róże, które potocznie zwane są po prostu dzikimi różami. Krzewy róż z tej grupy to odmiany, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na mrozy oraz choroby i dlatego też jak łatwo się domyśleć w naszym klimacie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Dzikie róże bardzo dobrze znoszą również bardzo niekorzystne warunku glebowe.

Jeżeli tworzą Państwo swoją pierwszą prywatną „szkółkę” róż we własnym ogródku, to warto spróbować swoich sił właśnie od sadzenia dzikich róż. Kwiaty z tego gatunku można śmiało sadzić zarówno na pełnym słońcu jak i również w stosunkowo mocno zaciemnionych lokalizacjach.

W naszym kraju bardzo dużą popularnością cieszą się również róże pnące, zwane także różami czepnymi. Ten gatunek roślin bez żadnego większego problemu znajdziemy w każdym dobrym sklepie ogrodniczym. Róże pnące rosną zazwyczaj bardzo sztywno nawet do 3 metrów, dlatego też jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć piękne i oryginalne żywopłoty.

W profesjonalnych szkółkach róż, takim przykładem może być Szkółka Róż Hyżowie – www.hyzowie.com, można znaleźć również róże pnące o wiotkich pędach nawet do 5 metrów, dzięki którym możemy stworzyć naprawdę niepowtarzalne ogrody. Róże czepne charakteryzują się bardzo silnym wzrostem i przy dużych wysokościach bardzo często wymagają od nas dodatkowego mocowania do podpór dzięki czemu będą mogły pięknie się rozrastać. Najczęściej róże tego gatunku sadzi się przy ścianach mieszkań, pergolach, altanach oraz ogrodzeniach.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *