Czystość atmosfery roboczej wewnątrz warsztatów lakierniczych odgrywa niesamowicie istotną rolę dla jakości realizowanych prac. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, iż wszelkie lotne zanieczyszczenia, które przedostaną się do strefy nakładania lakieru, będą w negatywny sposób wpływać na jego jakość. Zarówno pod kątem estetycznym, jak i pod względem parametrów technicznych. Lakier nie będzie idealnie gładki, a jednocześnie stanie się mniej odporny. Długotrwałe działanie na przykład promieni słonecznych będzie w stanie doprowadzić do rozpoczęcia procesu odchodzenia lakieru od powierzchni. Dlatego też, w lakiernictwie tak bardzo istotną kwestią jest prawidłowe oczyszczenie atmosfery wewnętrznej, aby do strefy roboczej, nie przedostawał się żaden kurz i pył.


Realizacja wentylacji pomieszczeń z oczyszczaniem powietrza.


Jednym z kluczowych elementów w tym przypadku, będzie inwestycja w profesjonalny system wentylacji pomieszczeń warsztatowych wraz z oczyszczaniem powietrza doprowadzanego z zewnątrz. W tym celu w kanałach nawiewnych montowane będą odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe, których zadaniem będzie przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń z wtłaczanego do środka powietrza. Oczywiście bardzo ważnym będzie także to, aby filtry kieszeniowe w kanałach nawiewnych regularnie wymieniać na nowe. W przypadku nadmiernego ich zabrudzenia, w systemie będzie brakować sprężu, a co za tym idzie, nie będzie w stanie wydajnie pracować. Jeśli zaś zagwarantujemy sobie sprawną i wydajną pracę systemu nawiewno wywiewnego, osiągniemy wysoki poziom czystości atmosfery wewnętrznej. Dzięki temu wzrośnie komfort pracy jak i uda nam się osiągnąć o wiele lepsze parametry techniczne nakładanego lakieru. To oczywiście będzie przyczyniać się do większego poziomu zadowolenia klientów, a co za tym idzie, będziemy mogli liczyć na lepsze zyski w firmie.


Wewnętrzna filtracja w warsztacie.


Niezależnie od tego, jak dobry system wentylacji zamontujemy, musimy pamiętać także o tym, iż zabrudzenia powstają także wewnątrz warsztatu. Kurz i pył powstaje tam na co dzień, i jest regularnie podnoszony do góry przez pracowników. To może powodować przedostawanie się zabrudzeń do strefy roboczej, czego musimy uniknąć. Dlatego też, warto zastosować tutaj dodatkowe filtry podłogowe, które wszystkie osiadające zanieczyszczenia wewnętrzne będą wiązać w swojej strukturze, nie pozwalając im wydostać się do góry. Dzięki temu nie będą one podnoszone do góry, przez poruszających się pracowników, czy też maszyny robocze.


Generalnie rzecz więc ujmując, musimy tutaj pamiętać głównie o tym, aby zagwarantować sobie wysoki poziom czystości wewnętrznej atmosfery roboczej. Będzie to podstawowym kryterium osiągnięcia dobrego poziomu jakościowego realizowanych w warsztatach prac lakierniczych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *