Jednym z najważniejszych elementów w pracy wszelkiego rodzaju firm zajmujących się pracami kanalizacyjnymi jest zapewnienie sobie możliwość efektywnego pompowania ścieków, co też bardzo często przydaje się w trakcie usuwania wszelkiego rodzaju awarii. Tutaj jednak niezbędne będą profesjonalne pompy, zapewniające dogodne parametry pracy oraz długi okres żywotności, a niestety nie wszystkie pompy będą charakteryzować się tak dobrymi parametrami. Tak, więc kluczem do sukcesu w tej branży, będzie umiejętne dobranie odpowiednich pomp do ścieków, które pozwolą na efektywne pompowanie ścieków i wody zabrudzonej w każdych okolicznościach.

Dobór właściwego urządzenia.

Dokonanie prawidłowego doboru właściwego urządzenia, będzie tutaj dość trudnym zadaniem, bowiem trzeba będzie w pierwszej kolejności dość precyzyjnie określić wszystkie swoje potrzeby, aby dzięki temu, umiejętnie dopasować odpowiednie urządzenie. Musimy przeanalizować zakres realizowanych prac a następnie w stosunku do pozyskanych w ten sposób informacji, zebrać listę parametrów technicznych, jakimi powinna charakteryzować się dobra pompa w danych przypadkach. Wśród wielu różnorodnych producentów pomp do ścieków, w ostatnim czasie jednym z lepszych i zyskujących coraz większą popularność jest firma ZENIT, produkująca wydajne i trwałe pompy do ścieków i wody zabrudzonej (UNIQA), o bardzo dobrych parametrach technicznych, pozwalających na wykorzystanie tego typu pomp w wielu różnorodnych przypadkach.

Nieco więcej o pompach UNIQA.

Pompy marki UNIQA zapewniają nam bardzo dobre parametry do prac najbardziej wymagających. Są one praktycznie bezobsługowe, a zapewniają nam możliwość bezawaryjnej pracy nawet do 50 tys. godzin. Generalnie, można nawet powiedzieć, iż na chwilę obecną, w swojej klasie cenowej nie mają sobie równych pod względem parametrów technicznych, oraz możliwości.

Najważniejsze parametry pomp UNIQA:

  • Wirnik typu vortez o dużym przelocie (do 125mm), lub też wirnik kanałowy, półotwarty
  • Zamknięty system wewnętrznego chłodzenia
  • Wysoka wydajność nawet do 2200 m3 na godzinę
  • Wysokość podnoszenia nawet do 85 metrów.

Oczywiście są to tylko podstawowe parametry, których zadaniem jest wskazanie wielozadaniowości pomp Uniqa. Wobec tego też, można tutaj powiedzieć, iż pompy zatapialne Uniqa do ścieków stanowią jedno z lepszych rozwiązań w branży, a co za tym idzie, warto zainwestować w takie urządzenia, bowiem ich efektywność zapewni nam szybki zwrot inwestycji, a praca będzie jeszcze bardziej efektywna niż kiedykolwiek wcześniej. Tym bardziej, iż pompy te charakteryzują się dość szerokim zakresem zastosowania. Możemy je wykorzystywać zarówno w przepompowniach ścieków, przy pompowaniu brudnej wody, przy procesowym pompowaniu szlamu, przy pompowaniu osadów na oczyszczalniach ścieków. Generalnie rzecz biorąc, pompy wielozadaniowe UNIQA, będą tutaj rozwiązaniem wręcz optymalnym w większości przypadków, a co za tym idzie, nie powinno nas dziwić, iż stają się one w ostatnim czasie coraz bardziej popularne.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *