Ofert profesjonalnej fotografii jest mnóstwo. Jak odpowiednio je wyselekcjonować i znaleźć te naprawdę dobre? To nie jest wcale łatwe, zwłaszcza jeżeli nie znasz się na fotografii i nie wiesz jak wyglądają dobrze wykonane zdjęcia. Dużo też zależy od tego, czego oczekujesz od zdjęć.

Porównaj różne portfolia, to ułatwi wybór fotografa

Generalnie pożądane byłoby, abyś oglądać różne galerie. Tym samym będziesz miał wyrobione własne zdanie. Musisz zdawać sobie sprawę, że każdy fotograf dysponuje odmiennym stylem. Wobec tego lepiej abyś sprawdził, jaki Cię w szczególności satysfakcjonuje. Wielu z nich prowadzi ciekawe blogi fotograficzne, gdzie publikują fotorelacje ze swojej pracy czy też branżowe teksty. Jest to świetna opcja. Dzięki temu można sprawdzić ich dotychczasowe dokonania. W następnym etapie, przygotuj spis fotografów. Jak na razie to całkiem proste, prawda? Zobaczysz, że będzie to bardzo pomocne. Co potem?

Z reguły fotograf pozostawia swoje dane kontaktowe na stronie www. Nie każdy o tym pamięta. Gdy już podaje adres mailowy lub telefon to zatelefonuj lub napisz. Dzięki temu przekonasz się jak odbywa się wymiana zdań z fotografem. Bez wątpienia w jego gestii jest regularne odpisywanie. Co może oznaczać brak odpowiedzi na maila? Możliwości jest kilka. Być może pomyliłeś adres mailowy, albo Twoja wiadomość trafiła do spamu. Bywa tak też, że dany fotograf odpisuje ze znacznym opóźnieniem i to zdecydowanie do zalet nie należy. Sam musisz zdecydować, czy chcesz z taką osobą współpracować. Jeżeli uznasz, że bardzo podoba Ci się warsztat danego fotografa, to w takim wypadku możesz to przeboleć.

Czy warto wybierać fotografa, sugerując się niskimi cenami?

Przejdziemy teraz do najważniejszej kwestii, mianowicie ceny za usługi fotograficzne. Wiele osób popełnia błąd i sugerują się jedynie niską ceną. Ale niestety, niska stawka może sygnalizować niewielką ilość zdjęć lub nieprofesjonalnie ich wykonanie. Moim zdaniem, zdecydowanie korzystniej wydać więcej i być zadowolonym z efektów. Bo chyba o to Ci chodzi, aby końcowy efekt był jak najlepszy. Jeżeli nie chcesz wydać ogromnych sum to po prostu oszacuj budżet, którego nie chcesz przekroczyć i na tej podstawie szukaj fotografa.

.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *