Urządzając wymarzony dom często w naszych głowach pojawia się wiele dylematów oraz wątpliwości dotyczących różnych kwestii. Zastanawiamy się nad odpowiednimi materiałami budowlanymi, wystrojem, czy sprawami związanymi z doborem ekipy budowlanej.

Każdą decyzję – nawet tą, która z pozoru wydaje się mało istotna – powinniśmy podjąć po dokładnym zastanowieniu się i rozważeniu wielu opcji.
Jednym z podstawowych zmartwień, które dotyka osoby wykańczające wnętrza własnego domu lub mieszkania jest wybór materiału pokrywającego podłogi i schody. Głównym pytaniem, które pojawia się wówczas w naszej głowie jest: co wybrać, powierzchnię laminowaną, czy z drewna naturalnego? Podłogi i schody drewniane posiadają niewątpliwie wiele zalet, dzięki którym górują nad tymi z materiałów sztucznych.
Pierwszą z nich jest fakt, iż powierzchnia naturalna w skuteczny sposób tłumi dźwięki, a także odgłosy naszych kroków. Jest to niewątpliwie ogromna korzyść dla osób, które na co dzień cenią sobie ciszę i spokój.
Kolejną dogodnością związaną z posiadaniem podłóg oraz schodów z drewna jest brak wydzielania się z nich substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska. Dzięki funkcji „oddychania” drewna utrzymują one w pomieszczeniu stałą wilgotność powietrza.
Warto również wspomnieć o trwałości, które zapewniają nam schody i podłogi drewniane. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, w związku z czym mamy pewność, że będzie służył nam przez bardzo długi czas. Surowiec ten ponadto nadaje się do nawet kilkukrotnej renowacji.

http://baront.com/

Do słabszych stron podłóg i schodów wykonanych z drewna należy wyższa w stosunku do powierzchni laminowanych cena, a także niższa odporność na zarysowania niż w przypadku powierzchni sztucznych. Z perspektywy czasu warto jednak zainwestować w droższy materiał, ponieważ jego trwałość i brak konieczności częstej wymiany wynagrodzi nam nieco wyższe koszty zakupu.
Podsumowując – podłogi oraz schody wykonane z drewna to inwestycja na długie lata, z której z pewnością będzie zadowolona zdecydowana większość użytkowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *