Jeszcze kilka lat temu Poczta Polska była monopolistą na naszym rynku jeśli chodzi o doręczanie przesyłek listowych. Od kliku lat działa inny, niezależny operator pocztowy, firma InPost. Firma świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i klientów instytucjonalnych w pełnym zakresie tradycyjnych usług pocztowych a także outsourcing e-dokumentów, w tym obsługa e-faktur.

Za pośrednictwem InPostu można wysłać listy zwykłe i polecone paczki priorytetowe (https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki/paczkomaty). Firma świadczy także usługi kurierskie, Można wysłać przesyłki kurierskie w dowolne miejsce na obszarze naszego kraju a także do jednego z osiemnastu krajów europejskich. Firma kurierskia inpost dostarcza paczki bezpośrednio do drzwi odbiorcy lub do jednego z bardzo wielu paczkomatów.

inpost7

Podstawową usługą kurierską jest usługa „kurier standard”. Korzystają z niej głównie klienci indywidualni. Paczki dostarczane są późnych godzin wieczornych. W przypadku, gdy nie uda się dostarczyć paczki z powodu nieobecności odbiorcy, podejmowana jest druga próba w następnym dniu lub paczka jest przekazywana do najbliższego punktu obsługi klienta.

Klienci, którzy chcą otrzymać paczkę w możliwie najbliższej dostawie mogą skorzystać z usługi „kurier do 10.00”, która zapewnia dostarczenie przesyłki do godziny dziesiątej następnego dnia roboczego. Oczywiście jest to możliwie wyłącznie w krajowym serwisie. Ponadto można skorzystać z usługi „kurier doręczenie do 12.00” i „kurier doręczenie do 17.00”.

Nową usługą kurierską dostępną na razie na terenie tylko kilku wybranych miast, takich jak: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Rzeszów oraz Szczecin, jest usługa, która nazywa się ” Same Day”. Dzięki tej usłudze klient ma zagwarantowane dostarczenie paczki jeszcze tego samego dnia, ale wyłącznie w granicach administracyjnych wymienionych miast. Dodatkowym warunkiem jest waga paczki, nieprzekraczająca 30 kilogramów i standardowych wymiarów. Usługa jest świadczona w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

inpost8

Dzięki bardzo dużej sieci nowoczesnych urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania paczek, czynnych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, paczki są dostarczane do odbiorców w błyskawicznym terminie. Paczki nadawane w paczkomatach mogą mieć 3 rodzaje gabarytów, od których zależy koszt przesyłki. Korzystanie z paczkomatu InPost jest bardzo proste. Na ekranie wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje i wskazówki. Odbiorca przesyłki jest informowany o nadejściu przesyłki za pomocą wiadomości mailowej oraz pomocą wiadomości SMS-owej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *