Chyba każda osoba chociaż raz w swoim życiu odwiedziła dentystę. Próchnica przecież nie wybiera, wszyscy na nią chorujemy, wszystkim nam psują się zęby. To zupełnie powszechne schorzenie. Niestety nie zawsze leczenie zębów jest możliwe, czasem gdy ząb jest bardzo zepsuty trzeba go usunąć. Na szczęście w luki po zębach można dziś wstawiać implanty zębowe. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to nie do pomyślenia, a dziś chirurgia stomatologiczna jest tak rozwinięta, że nie jesteśmy już skazani na noszenie sztucznej szczęki.

Miejsce w szczęce, w którym znajdował się usunięty ząb jest specjalnie przygotowywane, a następnie chirurg umieszcza w nim śrubę, a na nią nakłada koronę ceramiczną. Nowoczesne implanty zębowe są niezwykle wytrzymałe (więcej o wszczepieniu implantów na stronie: impla.com.pl/implanty), nie łamią się, nie kruszą, a ich zakładanie dzięki narkozie i nowoczesnym znieczuleniom jest praktycznie bezbolesne. Taka korona niczym się nie różni od pozostałych zębów, ponieważ wielkością i kolorem jest do nich dopasowana.

Jednak współczesna chirurgia stomatologiczna to nie tylko implanty, ale również wiele innych zabiegów. Należą do nich przykładowo resekcja czubka korzenia, usuwanie korzeni oraz zębów zatrzymanych i wiele innych nierzadko skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Obecnie uratować można nawet wybity wskutek nieszczęśliwego wypadku ząb. Umieszcza się go po prostu na nowo w zębodole i odpowiednio zabezpiecza. Niestety nie w każdym przypadku jest to możliwe, ale w zdecydowanej większości tak.

Warto wspomnień, że w dzisiejszych czasach stosuje się także nowoczesne znieczulenia, które nie wiążą się już z bolesnym zastrzykiem, zdrętwieniem połowy jamy ustnej i przykrymi dolegliwościami po zabiegu. Są one w pełni bezpieczne dla pacjenta, jak również poprawiają komfort leczenia. Jak więc widać możliwości chirurgii stomatologicznej są olbrzymie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *