Realizacja wszelkiego rodzaju zewnętrznych prac budowlanych, wymaga regularnych dostaw betonu na plac budowy. Wszelkiego rodzaju prace brukarskie, budowa ogrodzeń czy też linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych, wymaga dużych ilości betonu. Można oczywiście w tym przypadku zamawiać go prosto z betoniarni, niemniej jednak nie jest to rozwiązaniem optymalnym. O wiele lepszym wyjściem będzie tutaj inwestycja we własny mieszalnik do betonu. Jest to dodatkowa łyżka do ładowarki kołowej, wyposażona w wewnętrzny mechanizm mieszalnika. Napędzany jest układem hydrauliki ładowarki. Można więc powiedzieć, iż inwestycja w mieszalnik do betonu będzie jak najbardziej korzystna. Szczególnie, kiedy firma dysponuje własną ładowarką kołową.

Jak korzystnie kupić dobry mieszalnik do betonu?

Przede wszystkim, aby cieszyć się z korzyści płynących z posiadania mieszalnika do betonu, trzeba go będzie w pierwszej kolejności zakupić. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka, a każde ma swoje wady i zalety. Poniżej prezentujemy wszystkie:

  • mieszalnik do betonu od autoryzowanego przedstawiciela producenta – jest to opcja najkorzystniejsza. Jednocześnie najkosztowniejsza. Nowy mieszalni będzie kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taki wydatek ma jednakże swoje zalety. Przede wszystkim kupując mieszalnik nowy, prosto od autoryzowanego przedstawiciela, zyskujemy pełną gwarancją producenta. Jeśli podczas eksploatacji w okresie gwarancji coś się stanie, naprawa będzie całkowicie darmowa.
  • Kupno mieszalnika na rynku wtórnym – tutaj także możemy kupić bardzo dobre mieszalniki. Jednakże trzeba będzie się nieco nakłopotać z dopasowaniem go do posiadanej maszyny. Tak aby zgadzała się płyta adaptacyjna. Oczywiście koszt zakupu będzie nawet o 50% niższy. Tracimy też gwarancję.
  • Leasing – opcja dla firm, intensywnie eksploatujących mieszalnik do betonu. Po kilkuletnim okresie leasingu, wyeksploatowany sprzęt staje się własnością leasingodawcy. My zaś jako firma po prostu się tym już nie przejmujemy i albo kupujemy nowy, albo znów sięgamy po zakup w ramach leasingu.
  • Odkupienie od innego przedsiębiorcy – to także często spotykana forma zakupu. Tutaj jednakże też trzeba liczyć się koniecznością czasochłonnego dopasowania modelu do posiadanej ładowarki. Alternatywnie można będzie pokusić się o sam adapter od producenta, a mieszalnik do betonu kupić z drugiej ręki.

Jakie korzyści niesie za sobą mieszalnik do betonu?

Bardzo ważną kwestią jest to, jakie faktycznie można odnieść korzyści inwestując w mieszalnik do betonu. Jest ich stosunkowo sporo, toteż warto sobie o nich powiedzieć kilka słów. Przede wszystkim będziemy tutaj mieć możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy. Co więcej, możemy przygotowywać beton w dowolnej konsystencji. W zależności od potrzeb można wymieszać beton suchy, półsuchy i mokry. Bardzo ważne jest to, iż możemy dokładnie wszystko zaplanować. Beton przygotujemy dokładnie w takiej ilości, jaka jest akurat potrzebna, i oczywiście zawsze na czas. Dzięki temu nic się nie zmarnuje. Można więc powiedzieć, iż mieszalnik do betonu to bardzo użyteczne narzędzie do pracy w firmach budowlanych. Wobec tego też, inwestycje w tego typu sprzęt, będą zawsze, jak najbardziej uzasadnione.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *