Niezależnie od tego czy projektujemy zagospodarowanie przestrzeni w małym czy też dużym mieszkaniu, zawsze warto zadbać o to by wszelkie elementy wystroju były bardzo funkcjonalne i nie zabierały zbyt dużo miejsca. Idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnej kuchni jest jej zabudowa na konkretny wymiar.

Wiele sprzętów nie wnosi estetyki do miejsca, w którym gotujemy i przyrządzamy potrawy, a szczególnie chodzi o obowiązkowe w każdej kuchni elementy typu kuchenka gazowa lub elektryczna, lodówka, zmywarka, zlewozmywak. Warto te rzeczy schować w  estetycznej zabudowie, która wiele pomieści a jednocześnie nie zabierze sporo metrów kwadratowych z naszej powierzchni. Nowoczesne i bardzo estetyczne kuchnie na wymiar to bardzo dobry pomysł.

Zasada jest prosta – nie dostosowujemy pomieszczenia do mebli a właśnie odwrotnie, meble do pomieszczenia, dzięki czemu każdy centymetr wolnej powierzchni może zostać wykorzystany w bardzo praktyczny sposób, w zależności od naszych potrzeb. Na dużych metrażach można sobie pozwolić na niezbyt masywne meble kuchenne zaprojektowane w taki sposób, by nie wyrastała nam przytłaczająca ściana pełna szafek. Meble na wymiar, szczególnie te kuchenne można wtedy rozdysponować  w bardzo praktyczny sposób zachowując ciekawy i lekki układ. Warto zastanowić się nad tak zwaną wysepką ze zlewozmywakiem. Meble tworzone na wymiar mają zastosowanie nie tylko w kuchni ale także w pokoju, sypialni czy przedpokoju.

Pokoje z meblami stworzonymi na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie i oszczędność miejsca. Tego typu meble można nabyć poprzez umówienie fachowca do domu by zebrał pomiary a następnie stworzył ustalony model zabudowy. Inny pomysł to wizyta w salonie firmowym producenta, gdzie wybierzemy interesujący nas model a następnie zlecamy stworzenie tego samego układu ale o innych wymiarach, lub zestawu, który będzie bardziej odpowiadał nam w sensie kolorystycznym.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem mebli na wymiar to polecam zajrzeć na: www.fuertedesign.pl.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *