Kulturystyka to piękny i niedoceniany sport, nie ma go na igrzyskach olimpijskich, w telewizji, trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o nim na internetowych stronach z aktualnymi informacjami sportowymi. Z pewnością jest to sport dla ludzi z twardym charakterem i dużym zacięciem, aby robić ciągłe postępy i się nie poddawać.

Znam wielu ludzi co próbowało swoich sił amatorsko trenując w siłowni, ale niestety większość z nich dawała sobie spokój z treningiem po kilku tygodniach. Najczęstszym powodem były przeróżne wymówki, oraz brak postępów, brak żądanego zwiększenia masy i siły mięśni. Niestety większość ludzi idących na siłownię z zamiarem treningu nie ma pojęcia jak ten trening ma wyglądać, ile ma trwać, jak dobrać ćwiczenia, jak podzielić trening na partię mięśniowe, czy nawet jakiej długości mają być przerwy pomiędzy seriami. Zanim wybierzemy się na siłownie warto posiąść podstawową wiedzę z zakresu metodyki treningu, dietetyki i suplementacji. Wiele osób nie zdaje sobie kompletnie sprawy ile lat i wyrzeczeń kosztuje zbudowanie imponującej muskulatury.

9476827663_549c19597e_k

Duże mięśnie to jedno, ale w moim mniemaniu najważniejsze w naszej sylwetce są odpowiednie proporcje pomiędzy poszczególnymi partiami mięśni, separacja tych mięśni i po prostu ich jakość. Nikt z nas raczej nie chce być wielki i tłusty, dlatego ważny jest również trening uzupełniający, taki jak bieganie, lub jazda na rowerze. Jeśli już posiądziemy odpowiednią wiedzę możemy zacząć ćwiczyć, najpierw na niewielkich ciężarach, tak aby przyzwyczaić mięśnie do wytężonej pracy na kolejnych treningach.

Polecam również każdemu korzystać z odżywek sportowych. Ceny tych produktów nie są małe, hurtownia odżywek to miejsce, które polecam odwiedzić, wydamy mniej pieniędzy, oraz możemy kupić większą ilość na kilka miesięcy od razu. Dobrym źródłem węglowodanów, jakże potrzebnych przy zwiększonym wysiłku są gainery olimp, firmy której sam zaufałem i się nie zawiodłem.

gym7

Jeżeli w hurtowni nie dostaniemy suplementów firmy Olimp, co raczej jest mało prawdopodobne, zawsze możemy nabyć odżywki Biotech, równie dobrej firmy i sprawdzonej przez wielu zawodowych kulturystów. Sama suplementacja nie podziała tak dobrze jak w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą. Białko, tłuszcz i węglowodany to składniki odżywcze, na które musimy zwrócić szczególną uwagę.

W budowie masy mięśniowej najważniejsze jest białko, które jest budulcem dla mięśni, powinno być ono wysokowartościowe, z produktów pochodzenia zwierzęcego, które zapewnia najlepszą przyswajalność. Bardzo ważne są również węglowodany, zapewniające transport białka do mięśni. Tłuszcz staramy się ograniczyć do minimum.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *