Ciesząc się ze swojego młodego wyglądu, nie myślimy o tym, że za kilka lat borykać się będziemy z problemami zdrowotnymi. Wiotczenie skóry czy utrata blasku to tylko niektóre objawy procesu starzenia się. Niekiedy może przejawiać się bólem stawów, związanym z trudnościami w poruszaniu się. Warto przyjrzeć się kolagenowi, naturalnemu składnikowi naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za nasze zdrowie i piękny wygląd.

Nakarm swoje stawy!

Kolagen naturalny często stosowany jest, jako składnik preparatów kosmetycznych. Słynie ze swoich właściwości regeneracyjnych i wzmacniających. Pomaga wygładzać zmarszczki i zwalcza wszelkiego rodzaju problemy skórne.

Coraz częściej zażywa się go w postaci tabletek, jako recepta na zdrowe stawy. Przykładem może być ten kolagen w tabletkach www.kolagenmedica.pl. Problem ze stawami dotyczy nie tylko osób starszych i schorowanych, ale też ludzi młodych. Wpływ na to ma styl życia – brak ruchu, stres czy nadwaga. Choroby stawów zaczynają się przeważnie od ścierania aż do całkowitego starcia chrząstki stawowej. Efektem tego jest skrzypienie stawów, trudności w poruszaniu, które prowadzą do przejmującego bólu.

Kolagen jest składnikiem naszego organizmu, odpowiedzialnym za gładkość skóry, piękny wygląd włosów i paznokci, ale także za pracę naszych stawów. W procesie starzenia tracimy włókna kolagenowe, co może doprowadzić do stanów zapalnych, reumatyzmu. Kolagen, jako najważniejszy składnik chrząstki kostnej odgrywa istotną rolę w leczeniu stawów. W swoim składzie, preparaty zawierają przyswajalne białko kolagenowe z ryb, której skład zbliżony jest do występujących w tkance łącznej organizmu. Innowacyjne suplementy diety starają się oswoić układ odpornościowy z kolagenem, aplikując mu odpowiednie dawki. Kolagen wpływa korzystnie na:

  • Ogólną regenerację aparatu ruchu,
  • Wzmacnia mięśnie, ścięgna i stawy,
  • Kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy,
  • Elastyczność i twardość chrząstki.

.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *