Niestety wizyty u stomatologa często kojarzą się nam z czymś nieprzyjemnym. W praktyce jednak, jeśli udajemy się do kompetentnego i doświadczonego lekarza dentystycznego, okazuje się, że strach ma wielkie oczy, a sama wizyta przebiega sprawnie i bezboleśnie. Warto dbać o stan swojego uzębienia i chodzić do dentysty na wizyty kontrolne. Często jednak zapominamy sprawdzać stan naszej jamy ustnej, co skutkuje nagłym bólem zęba i w konsekwencji koniecznością ekstrakcji.

Warto wówczas zastanowić się nad odbudową usuniętego zęba. Istnieje wiele różnych metod. Lekarz stomatolog z pewnością podczas konsultacji odpowie nam na pytania dotyczące implantów, czy też mostów. Implanty zębowe są wspaniałą metodą, która pozwala nam na wstawienie zęba, bez szlifowania sąsiednich zębów. Natomiast w przypadku mostów musimy oszlifować sąsiednie zęby, aby zyskać punkt zaczepienia. Oczywiście cena mostu może się różnić w zależności od materiału, z jakiego jest wykonany. Często stosuje się zarówno mosty kompozytowe, jak i porcelanowe.

Implanty stomatologiczne są podstawą, na której lekarz stomatolog może odbudować ząb np. w formie koronki. Również ceny koronek różnią się w zależności od materiału, z których są wykonywane. Ceny usług stomatologicznych mogą wydawać się wysokie, ale jest to inwestycja na lata. Warto zatem nie zniechęcać się od razu. Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje możliwość rozłożenia kosztów na raty. W tym celu warto zapoznać się z ofertą na: stomatologia-impla.pl/implanty/.

Zanim udamy się do stomatologa warto poczytać opinie na temat konkretnych dentystów. Można również przeprowadzić wywiad wśród rodziny oraz znajomych i sąsiadów. Z pewnością okaże się, że i oni korzystali z usług stomatologów i są w stanie kogoś polecić lub odradzić wizytę w danym gabinecie. Decyzji o leczeniu nie należy podejmować pochopnie. Warto umówić się na konsultacje, po której łatwiej będzie nam zrozumieć przebieg leczenia.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *