Utrzymanie wysokiego poziomu czystości atmosfery roboczej w warsztatach lakierniczych to kwestia zdecydowanie najważniejsza. Czysta atmosfera robocza, będzie przekładać się bowiem w największym zakresie na jakość realizowanych prac. Nawet w większym zakresie niż umiejętności pracownika czy też jakość zastosowanych lakierów. Aby osiągnąć więc maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery roboczej, warto poza filtracją powietrza zastosować kabinę lakierniczą. Jest to co prawda bardzo duży wydatek, jednakże zapewnia maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery roboczej. Będzie to więc inwestycją w jakość, co z cała pewnością stosunkowo szybko zaowocuje zwiększeniem przychodów warsztatu.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Zakup kabiny lakierniczej dla warsztatu, będzie bardzo kosztownym wydatkiem, jednakże z drugiej strony, dzięki jej pozyskaniu można będzie osiągnąć zdecydowanie wyższy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Pozwala ona nam bowiem w jeszcze większym zakresie odfiltrować wszystkie zanieczyszczenia lotne z wewnętrznej atmosfery. Dzięki temu do strefy nakładania lakieru przedostaje się już wyjątkowo znikoma ich ilość. To zaś w bardzo wyraźny sposób przekłada się na podniesienie poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Czym jest kabina lakiernicza.

Kabina lakiernicza to dodatkowe, wewnętrzne pomieszczenie, z autonomicznymi systemami sprężania oraz oczyszczania powietrza. Ma to liczne zalety. Przede wszystkim, strefa nakładania lakieru jest wolna od zanieczyszczenia. Do wewnętrznej sprężarki, dostarczane jest powietrze także po filtracji, a więc osiągnąć można jeszcze lepsze efekty. Istotną kwestią przy doborze kabiny lakierniczej, jest kwestia jej rozmiarów. Będzie się to bowiem przekładać na możliwość nakładania lakieru na konkretne przedmioty. Jeśli w firmie realizowane są także prace lakiernicze na elementach pojazdów samochodowych, warto zainwestować w największe dostępne kabiny, do których wnętrza można bezproblemowo wstawić cały pojazd samochodowy.

Wyposażenie kabiny lakierniczej.

Bardzo istotną kwestią będzie także wewnętrzne wyposażenie kabiny w zakładzie lakierniczym. Wybierając kabiny zwracajmy uwagę na kwestię tego, czy posiada ona swoją sprężarkę powietrza. Będzie to bowiem zapewniać nam wygodę i komfort pracy. Do środka będziemy jedynie pochodzić z wężem oraz pistoletem lakierniczym. Niejednokrotnie można zetknąć się wręcz z nowoczesnymi rozwiązaniami, gdzie w kabinie mamy przygotowany odpowiedni pistolet i zbiorniki na lakier. Pozwala nam to zastosować pistolety bez zbiornika na lakier. Jest to na pewno wygodniejszym rozwiązaniem i zapewnia większy komfort pracy.

Jednym słowem warto zwrócić uwagę na specyficzne wyposażenie kabiny w zakładzie lakierniczym, bowiem może się przyczyniać do ułatwienia bądź utrudniania warunków realizacji prac lakierniczych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *