Odbieranie i nadawanie paczek oraz przesyłek różnego rodzaju jest dziś codziennością wielu osób. Coraz więcej internautów decyduje się na regularne zaopatrywanie się wysyłkowo w artykuły pierwszej potrzeby, w internecie robi się również zakupy większego kalibru. Oczywistymi korzyściami tego stanu rzeczy są oszczędność czasu (nie ma potrzeby wychodzenia z domu i dojazdu do stacjonarnego sklepu) oraz często pieniędzy, ponieważ w sklepach internetowych wiele artykułów kosztuje zwyczajnie mniej, niż na sklepowych półkach.

Wpływ na to ma koszt wynajmowania lokalu, który odpada w przypadku sklepów wyłącznie internetowych – do ich prowadzenia wystarcza wynajmowanie magazynu.

inpost7Jednak zamawiając często różne towary przez internet należy liczyć się z koniecznością zapłaty za przesyłkę. Najtańsze przesyłki naturalnie cieszą się największym powodzeniem, ponieważ motywacją ludzi wybierających internetowe zakupy bardzo często jest zaoszczędzenie pieniędzy.

Wybór zwykle bywa dość szeroki – można zdecydować się na pocztę, co zdaje egzamin w przypadku niezbyt ciężkich i niezbyt kruchych przedmiotów. Poczta oferuje także możliwość, jaką są paczki ekonomiczne lub priorytetowe. Pierwsze z nich są tańsze, jednak ich przesyłanie trwa nieco dłużej niż wysyłka paczek priorytetowych.

inpost8Niedawno powstała jednak jeszcze jedna możliwość, konkurencyjna względem tradycyjnej poczty – InPost usługi pocztowe. Ta firma także oferuje wiele możliwości, często tańszych niż poczta, stąd coraz częściej sprzedawcy na Allegro lub w sklepach internetowych decydują się na udostępnienie takiej opcji swoim klientom.

InPost oferuje paczki ekonomiczne, jednak najciekawszą i stosunkowo nową opcją są paczkomaty. To instalowane w miastach skrytki, do których są dostarczane przesyłki. Klient otrzymuje SMS z kodem potrzebnym do otworzenia skrytki gdy tylko znajdzie się ona na miejscu. Najtańsze przesyłki często uwzględniają właśnie paczkomat. Pozwala to ominąć konieczność czekania w domu na kuriera, która bywa bardzo problematyczna dla osób pracujących. Godziny pracy firm kurierskich to często także godziny pracy innych zakładów, a nikt nie może pozwolić sobie na regularne branie wolnego dnia po to tylko, by odebrać paczkę gdy przyjedzie kurier.

Wybranie tradycyjnej przesyłki także stwarza problem, ponieważ gdy listonosz nie zastaje osoby, do której przesyłka jest adresowana, pozostaje jedynie możliwość osobistego odebrania jej z poczty. InPost usługi pocztowe oferuje możliwość odbierania paczek i listów kiedy tylko pasuje to adresatowi.

Artykuł powstał przy współpracy z

Inpost logo

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *