Jeśli pragniemy wyposażyć mieszkanie w niezawodną osłonę przeciwsłoneczną, która dodatkowo nada pomieszczeniu elegancki wygląd, żaluzje plisowane będą najlepszym wyborem. Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, iż materiał budujący osłonę może przybrać dowolnie wybrany kształt. Oznacza to, że plisy będą dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy okien o nietypowym kształcie. Mnogość wzorów oraz wielobarwne tkaniny trafią w gusta nawet najbardziej wymagających.

W ofercie producentów (na przykład jeśli chodzi o Kraków to można tutaj wskazać firmę Krakżal – wolakrakzal.com.pl/produkty/plisy) znajdują się plisy o tradycyjnym kształcie prostokąta, ale też trójkąta lub okręgu. Plisy umożliwiają użytkownikowi przesuwanie tkaniny zarówno w górę, jak i dół. Dzięki temu w łatwy sposób przesłonimy wybraną partię okna, przy jednoczesnym wpuszczaniu do wnętrza promieni słonecznych. Elegancki wygląd materiałów, które tworzą żaluzje pozwala na umieszczenie tych przysłon nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurach i gabinetach.

Dużym plusem tego typu przysłon słonecznych jest fakt, że tkanina, z której wykonane są plisy występuje w różnych rodzajach oraz bogatej kolorystyce. Bez problemu dobierzemy więc odpowiedni wzór, aby doskonale komponował się z estetyką wnętrza. Z kolei gatunek oraz grubość materiału pozwoli na zakupienie żaluzji, która będzie przepuszczała preferowaną ilość światła słonecznego. Na rynku dostępne są materiały, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie, rozpraszają promienie, a także pozostają transparentne. Zdecydowanym udogodnieniem, proponowanym przez wielu producentów żaluzji plisowanych jest możliwość zamówienia podwójnego materiału. Dzięki temu klient otrzymuje nie tylko doskonałą osłonę przeciwsłoneczną, ale także ochronę przed utratą ciepła w mieszkaniu oraz polepszenie warunków akustycznych.

Dowolność w doborze kształtu oraz wymiaru tkaniny pozwala na umieszczenie tego typu przysłon w drzwiach balkonowych, czy też w oknach dachowych. Klienci chętnie wybierają plisy jako osłonę do ogrodów zimowych. Korzyścią płynącą z wyboru tych żaluzji jest również możliwość otrzymania preferowanego rodzaju sterowania żaluzją. Zgodnie z oczekiwaniami klienta, producent wyposaża osłonę w sterowanie ręczne (za pomocą sznurka lub łańcuszka), a także możliwość zdalnego, elektrycznego przesuwania plisy. Kolejną zaletą może być łatwość czyszczenia rolet. Ich pranie możliwe jest po całkowitym demontażu oraz zanurzeniu żaluzji w wodzie z odrobiną delikatnego płynu do prania tkanin. Po zabiegu czyszczenia należy zamontować mokre plisy do listwy przyszybowej i pozwolić jej wyschnąć minimum 12 godzin..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *