Skuteczny wybór kotła centralnego ogrzewania, wcale nie jest taki prosty jakby się to mogło pozornie wydawać, bowiem trzeba tutaj przeprowadzić dość sporo wszelkiego rodzaju obliczeń, aby dobrany przez nas kocioł wywiązywał się należycie ze stawianych przed nim zadań. Przede wszystkim trzeba dopasować go pod kątem mocy oraz wydajności, które to dwa parametry będą tutaj zdecydowanie najistotniejsze. Dobrze dobrany kocioł zapewni nam nie tylko odpowiedni poziom ogrzewania domu, ale jednocześnie nie będzie generował z tytułu ogrzewania ogromnych kosztów, wobec czego, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Moc kotła

W pierwszej kolejności powinniśmy poprawnie określić moc kotła jaka będzie odpowiednia dla naszego domu, a wykonamy na podstawie odpowiednich obliczeń. Musimy poznać zarówno kubaturę, jak i powierzchnię pomieszczeń w domu. Im większe liczby osiągniemy, tym większa moc kotła będzie nam niezbędna. Dodatkowo, trzeba będzie określić poziom strat ciepła poprzez ściany, okna, oraz drzwi. W przypadku dobrze ocieplonego domu, przelicznikiem, na podstawie którego możemy wybierać kocioł centralny, może być moc 60W na metr kwadratowy pomieszczeń, aczkolwiek wraz z obniżaniem się poziomu ocieplenia, wartość przelicznika będzie zwiększana. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, rodzaju kotła grzewczego, bowiem na przykład kotły żeliwne na miał i węgiel z reguły nie będą w stanie osiągać takich samych mocy grzewczych, jak kotły węglowe. Generalnie rzecz więc ujmując, wybór kotła grzewczego pod tym względem nie jest najłatwiejszy i poprzedzony musi być rzetelnymi obliczenia.

Producent kotła

Zdawać by się mogło iż kwestia producenta nie będzie tutaj odgrywać aż nadto ważnej roli, niemniej jednak w tym szczególnym przypadku, jest to kwestia niesamowicie istotna, bowiem od tego tez zależeć będzie jakość kotła grzewczego. Niektórzy producenci, tacy, jak na przykład Kielar, oferują nam tutaj bardzo wysoką jakość kotłów, przedkładając zadowolenie klientów ponad szybkie zyski firmy. Na stronie firmowej, pod adresem kielar-eco.pl, możemy przyjrzeć się wszystkim produkowanym przez firmę kotłom i ocenić, iż zastosowane materiały należą do zdecydowanie najlepszych, a przez to także sam kocioł będzie tutaj do tej kategorii zaliczony. Użytkując takie kotły, zyskamy ponadto profesjonalny serwis, i gwarancję, iż wszystkie parametry techniczne, będą tutaj w stu procentach spełnione co tez znajdzie swoje przełożenie na kosztach ogrzewania, oraz bezpieczeństwie energetycznym naszego domu.

Jednym słowem dobranie kotła odpowiedniego do swoich potrzeb wcale nie jest takie proste, a trzeba je przeprowadzić bardzo starannie, aby zapewnić sobie dobry poziom ogrzewania, czyli bezpieczeństwo energetyczne dla całego domu, przez cały sezon zimowy, bez narażania się na zbyt wysokie koszty.

.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *