Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat moda ślubna znacznie się zmieniła. Jeszcze do dziś z rozrzewnieniem lub rozbawieniem wspominamy ogromne „bezowate” suknie umocowane na olbrzymich halkach. Do tego wszystkiego błyszczące hafty, bufiaste rękawy oraz wielki bukiet i długi welon. No cóż tak było, taka była ówczesna moda i każda panna młoda marzyła o kreacji rodem z „Dynastii”.

Teraz kwestia ślubnego stroju wygląda zupełnie inaczej, suknie ślubne maja delikatniejsze fasony, bardziej stawia się na prostotę i elegancję. Wiele panien młodych nadal pozostała wierna sukniom z trenem uszytym z kilku warstw tiulu lub organdyny, ale ich fasony są teraz zdecydowanie subtelniejsze niż kiedyś. Nie oznacza to oczywiście, że suknia ślubna musi być skromna lub wręcz ascetyczna. Absolutnie nie. Piękne suknie o prostym i klasycznym kroju zdobione są misternymi haftami, wysokiej jakości koronkami lub kryształami Swarovskiego. Odchodzi się już od wszelkiej sztuczności kojarzonej dotychczas z tandetą. Suknie są eleganckie, niekiedy nawet wytworne.

Ale zdecydowanie najważniejszą kwestią jest to, że suknia powinna pasować do swojej właścicielki i właśnie jej podobać się najbardziej. Tutaj niezwykle istotna jest kwestia dobrania odpowiedniego kroju do figury, aby podkreślić wszystkie walory sylwetki i jednocześnie zatuszować jej mankamenty. Warto pamiętać także o tym, że do skromnej sukni pasują bogate dodatki, ale zakładając je do mocno zdobionej kreacji możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Zatem przesada tak jak w każdej innej dziedzinie, również tu nie jest wskazana. Wiele pięknych sukien ślubnych na 2018 rok znajdziecie również na www.annakara.com/suknie-slubne/kolekcja_2018.

Należy zachować umiar i równowagę. Warto także zwrócić uwagę na krój gorsetu lub dekoltu, czasami mniej oznacza więcej. Panna młoda stojąca przed ołtarzem w zbyt wydekoltowanej sukni nie prezentuje się dobrze. Do kościoła zdecydowanie lepiej jest wybrać suknię z mniej odważnym dekoltem lub zdecydować się na bolerko ewentualnie szal, który to i owo przysłoni na czas ceremonii.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *