Ograniczenie kosztów ślubu to rzecz, która jest bardzo trudna dla par które chcą się pobrać. Śluby w dzisiejszych czasach muszą być przede wszystkim tanie, powoduje to, że ograniczanie kosztów jest bardzo popularne. Wesela są tak zbilansowane aby na nich za dużo nie tracić, a jeżeli tylko się da zarobić. Duże śluby na 100 lub więcej osób odchodzą powoli w niepamięć, są zbyt drogie, nie stać współczesnego młodego człowieka na wydanie jednorazowo tak dużej kwoty pieniędzy.

Poniżej przedstawię kilka sposobów na  obniżenie kosztów ślubu, dzięki nim można zmniejszyć je nawet o połowę:

  • fotografia ślubna warszawa – fotografia ślubna robiona przez profesjonalistę nie jest tania, trzeba wydać odpowiednią ilość pieniędzy. Możemy łatwo temu się przeciwstawić, zatrudniamy znajomego, który interesuje się zdjęciami, potrafi je robić. Osoba taka najczęściej posiada lustrzankę, jeżeli rzeczywiście interesuje się robieniem zdjęć, weźmie połowę, albo i mniej tego co fotograf. Moim zdaniem dużo jakość takich zdjęć nie odbiega od jakości fotografii wykonanej przez profesjonalnego fotografa.
  • inna rzecz to wywoływanie takich zdjęć, tutaj ciężko o jakieś znaczące zarobki ale możemy to zrobić sami, mianowicie wydrukować zdjęcie, musi tylko to być jakość bardzo dobra, do tego potrzebujemy odpowiedniej drukarki, może ma taką jakiś znajomy?
  • przyjęcie ślubne- koszt wynajęcia lokalu to często obok cateringu największe pieniądze, jeżeli mamy dużo gości sprawa zaczyna się komplikować, natomiast jeżeli jest ich mało warto jest się zastanowić nad tym czy nie jest lepiej zrobić coś na własną rękę. Do tego potrzebny jest duży dom. Tutaj tak samo jak w innych przypadkach trzeba zapytać się znajomych, czy mają możliwość udostępnienia nam takiego domu. Byłoby to fantastyczne gdyby nasze wesele odbywało się w jakimś prywatnym domu, jeżeli byłoby to lato jest możliwość biwakowania na dworze.
  • zespół ślubny – może znamy kogoś kto jest dobry w prowadzeniu imprez. Może to być jakiś DJ który, chce dorobić. Nowoczesne śluby wyglądają już trochę jak dyskoteki, dlatego można zrezygnować z bandy muzycznej. DJ jest dobrym rozwiązaniem kiedy na ślubie są głównie osoby młode, na pewno nie będzie im przeszkadzał klimat dyskotekowy

Organizacja ślubu to bardzo trudna sprawa, dlatego warto jest się zastanowić nad tym co będzie dla nas najlepsze. Nie zawsze najtańsze rozwiązania dają najlepszy efekt. Moim zdaniem warto jest się zastanowić nad fotografią ślubną bądź wynajęciem jakiegoś lokalu, nie musimy się niczym przejmować ani martwić a to jest bardzo duża zaleta w tym szczególnym dniu..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *