Taśmy klejące, samoprzylepne, biurowe, cienkie, mocne, kolorowe, przezroczyste… ich rodzajów jest naprawdę ogromna ilość. Z każdą z nich spotykamy się przynajmniej raz na kilka dni czy to w domu, czy też w pracy, a nawet podczas czasu wolnego. Pomimo tego, że na co dzień nie zastanawiamy się skąd wziął się u nas tego typu produkt to warto jednak zapoznać się z jego historią.

Taśma klejąca

taśma klejąca
taśma klejąca

Taśma klejąca wymyślona została przez Dicka Drew z ogromnego amerykańskiego koncernu 3M. Początkowo stosowana była do zabezpieczenia malowanych samochodów w warsztatach samochodowych i w taki sposób stała się pierwowzorem do stworzenia późniejszej przezroczystej taśmy biurowej. Miało to miejsce w roku 1925, a 5 lat później powstała właśnie taśma biurowa, z którą wiąże się naprawdę ciekawa historia, ponieważ początkowo, przy pierwszej produkcji używano kleju jedynie na brzegach taśmy, co budziło śmiech ludzi i doprowadziło do uszczypliwych komentarzy, że producenci taśmy są skąpi jak Szkoci. Nazwa ta przyjęła się tak mocno, że do dziś taśma klejąca firmy 3M nazywana jest scotch tape. W chwili obecnej sporo firm oferuje jak i produkuje taśmy klejące, technika poszła do przodu i w chwili obecnej przoduje produkcja taśm klejących z nadrukiem co jest bardzo popularną formą reklamy dla firm z różnych branż. Co ciekawe ta forma reklamy nie jest aż taka droga o odnosi skutek przede wszystkim w budowaniu marki.

Srebrna taśma klejąca

srebrna taśma klejąca
srebrna taśma klejąca

To typ taśmy, który na pewno kojarzą wszyscy Ci, którzy byli w przeszłości fanami MacGyvera. Pospolity gafer stosowany jest już od naprawdę wielu lat do wielu przeróżnych rzeczy. Srebrna taśma swoją premierę miała w roku 1942, kiedy to armia amerykańska użyła jej po raz pierwszy do uszczelnienia skrzynek, w których przechowywana była amunicja.

Oczywiście to tylko wybrane rodzaje taśm, ponieważ opisanie historii wszystkich dostępnych zajęłoby naprawdę wiele czasu. Już teraz wiesz skąd wzięła się taśma, którą posiadasz na swoim biurku i kto jest pomysłodawcą popularnego gafra. Mamy nadzieję, że artykuł okazał się ciekawy, a przekazane informacje przydatne.

Autor: protape.pl – producent nowoczesnych taśm pakowych z nadrukiem!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *