Aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie dają ośrodki narciarskie, najważniejsze, żebyśmy wybrali ten najlepszy ośrodek. Od czego zacząć przy wyborze? Oczywiście, od wyboru samego kraju, do którego się udamy. Możemy zostać w polskich górach, gdzie atrakcyjne wydają się nie tylko Tatry, pojechać na Słowację, gdzie ośrodki narciarskie są lepiej zorganizowane, niż u nas, albo ruszyć zdecydowanie dalej. Może wybrać narty we Włoszech?

Tam słońce wydaje się nie zachodzić (przynajmniej w ciągu dnia) a niektóre ośrodki należą do grona najlepszych na świecie. Możemy wybrać wyjazd na narty autokarem lub wylot na narty samolotem. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście lub jego okolicy narty samolotem mogą okazać się najlepszym pomysłem, gdyż samoloty latają już do praktycznie wszystkich miejsc w Europie (i nie tylko), w pobliżu których znajdują się ośrodki narciarskie. Jednak jeśli nie znajdziemy odpowiedniego lotu, warto wybrać narty autokarem, dzięki czemu nie będziemy musieli eksploatować własnego samochodu, a do tego nie będziemy błądzić i przemęczać się podczas podróży.

ski-poles-999255_1280

Niezależnie od tego, jaki sposób podróży wybierzemy, kluczem do udanego wyjazdu wydaje się miejsce, w jakie się udamy, by zaznać odrobiny białego zimowego szaleństwa. Narty we Włoszech dystansują inne kraje alpejskie pod względem atmosfery, nasłonecznienia i samej serdeczności ludzi, których spotkamy na miejscu. Piękne brzmienie języka na pewno zachęci na do kontaktu z miejscowymi, niż w krajach niemieckojęzycznych. Wybierając się na taki wyjazd nie zapomnijmy o tych, z którymi jedziemy.

Małe dzieci na pewno docenią nasz wybór, o ile udamy się do słonecznych Włoch, gdzie czeka na nie niezliczona ilość tras o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. Szkółki narciarskie, gdy wybierzemy narty we Włoszech również należały będą do najlepszych w całych Alpach. Instruktorzy są tam bardzo dobrze przygotowani i nauczą nasze pociechy wszystkiego, co przyszły profesjonalny narciarz powinien umieć. Za kilkanaście lat wypatrujmy finalisty Pucharów Świata! Jak najwygodniej zabrać się z rodziną na narty? Wbrew pozorom, niekoniecznie własnym autem. Narty samolotem to dodatkowa atrakcja dla dzieciaków, a narty autokarem to wygoda, przede wszystkim dla potencjalnego kierowcy samochodu z gromadką dzieci (czyli dla nas samych). Wybierając środek transportu bardziej publiczny, niż własne cztery kółka, mamy pewność, że zapakujemy wszystkie potrzebne rzeczy, cały sprzęt narciarski i na co tylko mamy ochotę.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy alpejskie szczyty we Francji, Austrii, czy zdecydujemy się na rodzinny wyjazd na narty we Włoszech, warto odpowiednio się spakować. Przede wszystkim powinniśmy kupić odpowiednią kurtkę, która będzie impregnowana i odporna na niesprzyjające warunki, które możemy spotkać przecież wszędzie, bo góry są nieprzewidywalne. Znajdźmy też dobrze dopasowany kask, który ochroni nas przed wypadkami. W końcu jedźmy na narty autokarem lub lećmy na narty samolotem, by zagwarantować sobie spokojny i udany wyjazd!

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *