Na rynku jest wiele dostępnych firm budowlano – remontowych, które zapewniają o swoich kwalifikacjach i rzetelności. Często zdarza się jednak, że w praktyce jest zupełnie inaczej. Okazuje się wówczas, że tracimy pieniądze, nerwy, a nasze plany spełzają na niczym. Szukając solidnej ekipy budowlanej musimy pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam w inwestycji w nasz dom.

Rzetelność budowlańców cenniejsza niż złoto
Poszukiwania firmy budowlanej najlepiej rozpocząć od zapoznania się z opiniami znajomych. Być może oni będą w stanie polecić nam dobry zespół, który jest już sprawdzony. Możemy również poprosić przedstawiciela firmy o pokazanie zdjęć zrealizowanych projektów.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile lat dana firma działa na rynku. Można zapytać o dotychczasowe inwestycje firmy. Uczciwy przedsiębiorca na pewno zechce pochwalić się sukcesami i poda nam adresy wykończonych domów. Doświadczenie firmy przekłada się na szybkość i dokładność wykonywanych prac. Dzięki temu możemy uniknąć opóźnień, związanych z poprawkami. Firma z usług, której chcemy skorzystać powinna być łatwo dostępna, czyli ogłaszać się w prasie lub za pomocą innych środków przekazu.

Dobrym znakiem jest również posiadanie strony internetowej, gdzie będziemy mieć wgląd we wszystkie opinie klientów. Na stronie powinien znaleźć się cennik usług, dobre referencje – jak na www.budorem.com.pl, oraz kwalifikacje. Dobrze przygotowana ekipa budowlana powinna posiadać swój sprzęt. Niektóre marki materiałów budowlanych mają rekomendowanych i certyfikowanych wykonawców. Dzięki temu wiemy, że pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Profesjonalna firma winna dokonać bezpłatnego kosztorysu, a także dopilnować wszystkich formalności takich, jak rachunki czy faktury.

Należy być świadomym, że decydując się na sprawdzoną i profesjonalną firmę nasze koszty nieco się podniosą. Będziemy mieć jednak pewność, że nasz dom będzie miał solidne fundamenty.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *