Wśród wielu rozwiązań w zakresie wykańczania wnętrz mieszkalnych, zawsze będziemy starali się wyszukiwać takie, które podniosą znacznie poziom estetyczny naszego domu. Będzie to dla nas oznaczać każdorazowo przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z domu, jak również wzrost jego prestiżu w otoczeniu. Jednym zaś z najbardziej eleganckich i prestiżowych materiałów do wykańczania wnętrz jest bez wątpienia elegancki marmur. Jest to zresztą rozwiązanie wykorzystywane już od setek lat. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, w jakich okolicznościach będziemy mogli marmur zastosować, aby podnieść poziom estetyki wystroju naszych wnętrz mieszkalnych.

Elementy wykończenia wnętrz realizowane z marmuru.

Oczywiście zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystującym marmur są posadzki marmurowe. Materiał ten perfekcyjnie wręcz sprawdza się jako wykończenie podłogi. Jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Trudno będzie nam doprowadzić do zniszczenia posadzki z marmuru nie działając naumyślnie. Przypadkowe uszkodzenia to rzadkość. Poza tym, możemy także zdecydować na następujące elementy wnętrz, wykonywane z marmuru:

  • Kompletne zabudowy pomieszczeń takich jak łazienka
  • Płytki ścienne i podłogowe – także zewnętrzne tarasowe i elewacyjne
  • Zlewozmywaki oraz blaty marmurowe do kuchni.
  • Schody marmurowe – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.
  • Parapety okienne.
  • Duża liczba wszelkiego rodzaju ozdób marmurowych.

Mamy więc całkiem sporą liczbę rozwiązań, do wykonania których możemy zastosować elegancki marmur. Oczywiście trzeba będzie liczyć się z ogromnymi nakładami finansowymi jeśli chcielibyśmy cały dom wykończyć marmurem. Jednakże wykonanie posadzek marmurowych powinno być w zasięgu kieszeni większości potencjalnych inwestorów. Tym bardziej, iż nie trzeba przecież w całym domu wykonywać posadzek marmurowych. Można tylko skusić się na marmur w pomieszczeniu reprezentacyjnym, czyli w salonie.

Przebieg realizacji prac związanych z wykończeniami marmurowymi.

Sam przebieg prac jest w tym przypadku znacznie wydłużony niż w przypadku innych inwestycji i innych rozwiązań. Wynika to przede wszystkim z kosztowności materiału. Nadmierny pośpiech mógłby prowadzić do błędów w sztuce a to przekładać się na uszkodzenia marmuru, który w pierwszej kolejności jest skwapliwie przygotowywany w warsztacie kamieniarskim. Obróbka marmuru celem jego przygotowania do montażu jest wymagająca, toteż jego uszkodzenie w trakcie montażu jest bardzo poważną stratą. Marmur trzeba przecież odpowiednio przyciąć na wymiar, a następnie przeprowadzić żmudne procesy jego szlifowania.

W związku z tym też, proces realizacji prac związanych z klejenie gotowych elementów marmuru jest bardzo wydłużony i wymaga dużej ilości uważności i precyzji działań. Nic więc dziwnego iż jest to jednocześnie bardzo kosztowny proces i wymaga sporych nakładów finansowych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *