Dzisiejsze czasy umożliwiają szybką i efektywną naukę języka. Wiele osób korzysta z tej możliwości i rozpoczyna naukę języka angielskiego czy niemieckiego myśląc o swojej przyszłości i o pomyślnym życiu zawodowym.

Warto tu jednak zauważyć, iż często wiele profesji wymaga znajomości nie tylko języka angielskiego czy niemieckiego. Zainwestujmy zatem swój czas w naukę równie popularnego języka, jakim jest francuski. Dlaczego akurat ten język? Zapoznajmy się z poniżej przedstawionymi punktami skłaniającymi do wyboru tegoż języka.

Większe możliwości zawodowe

Znając język francuski otwiera się przed nami szansa znalezienia nie tylko lepszej pracy w Polsce ale i w wielu krajach Unii Europejskiej. Pamiętajmy, iż jest to jeden z języków, które oficjalnie używane są w 54-ech krajach na całym świecie i mówi w nim 201 milionów ludzi. W Europie stosowany jest w licznych międzynarodowych organizacjach, np. WTO, Czerwony Krzyż czy ONZ i FIFA. Jest to także język używany w Belgii i Francji choć potrafi się nim posługiwać także wielu Szwajcarów. Jak zatem widać, perspektywy pracy dla osób znających język francuski- są ogromne i warto je wykorzystać! Polski rynek pracy, również jest otwarty dla pracowników znający ten język. Według statystyk, świetnie po francusku mówi zaledwie 2% polaków a komunikatywnie- zaledwie 4%. Zatem nie ma się co dziwić, iż polscy pracodawcy poszukują pracowników z dobrą znajomością francuskiego oferując im godziwe zarobki.

Poznanie sztuki i literatury

Francja na całym świecie słynie ze swojej ze swojej sztuki, architektury i literatury. Nikomu nie są obce takie nazwiska jak Balzac, Zola czy  Flaubert. Także malarstwo takich sław jak choćby Monet, Renoir czy Picasso cieszy się dużym uznaniem. Francja to również zabytki, których warto znać historię. Zamek Chenonceau, Łuk Triumfalny lub słynna Wieża Eiffla to tylko niektóre budowle warto odwiedzenia. Znając język francuski, bez kłopotu możemy przeczytać informacje na ich temat w bibliografii francuskiej, która to jest znacznie bogatsza w wiedzę niż ogólnodostępne publikacje po polsku czy angielsku.

Kulinaria

Francja jest krajem mistrzów kuchni. Wiele francuskich dań gości na europejskich stołach, jednak luksusem jest wykonywać je z oryginalnych francuskich przepisów. Równie przyjemną możliwością jest zamówienie posiłku po francusku, we francuskiej restauracji czy kawiarni. Któż nie chciałby tego wykonać, prawda?

Nauka francuskiego

Jeśli planujemy uczyć się języka francuskiego, musimy się przygotować na trudne lecz jak najbardziej wykonalne zadanie. Osoby które znają język angielski i niemiecki, będą miały znacznie ułatwioną naukę bowiem język francuski posiada wiele słów zapożyczonych z tych obu języków. Obecnie istnieje wiele kursów języka francuskiego, jak chociażby ten. Możemy uczyć się go również samodzielnie, lecz ze względu na specyficzny akcent francuski, warto być pod opieką nauczyciela w trakcie nauki.

Edukacja

Dzięki współpracy polskich uczelni z francuskimi, mamy możliwość studiowania we Francji i uzyskania dyplomu ukończenia renomowanych Szkół Wyższych. Znajomość języka francuskiego bardzo ułatwi Nam tę czynność a także pozwala na nawiązywanie nowych kontaktów. Takie uczelnie jak Strasbourg, Nancy lub Valenciennes znane są na całym świecie i szkolą jednych z najlepszych specjalistów w różnych dziedzinach nauk. Dyplom jednej z tych uczelni, gwarantuje znalezienie pracy w wielu krajach nie tylko Europy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *