Jak wiadomo, aby dzień ślubu był wyjątkowy i zapamiętany przez wszystkich, trzeba zadbać o wiele rzeczy, w tym dekorację sali weselnej. Aby zabawa była udana, niezbędna jest dobra atmosfera i nastrój. Dekoracja sali weselnej wymaga tyle samo wysiłku i uwagi, co dobór potraw czy miejsca.

Jednak zanim zacznie się dekorowanie sali, trzeba wybrać miejsce. Dobrze wziąć pod uwagę właśnie możliwości wystroju sali. Na przykład dom weselny Legionowo dostarcza wiele wariantów wystroju wnętrza, dekoracji i kolorystyki. Jego neutralny wygląd poszerza wachlarz możliwości. Planując, jak ma wyglądać sala, dobrze dopasować detale do ogólnego wystroju domu weselnego czy jego otoczenia. Piękne porcelanowe zastawy nie będą pasować do góralskiej chatki, jak i tradycyjna zastawa, czy drewniane talerze do wielkiej sali balowej w czterogwiazdkowym hotelu. Dlatego gdy zarezerwuje się salę, należy zwrócić uwagę na różne rzeczy, jak choćby kolor ścian czy meble. Trzeba wziąć pod uwagę także wielkość sali i ewentualną możliwość przemieszczenia stołów. W przypadku eleganckich wnętrz wystarczy delikatnie podkreślić atuty pomieszczenia, przykładowo ozdabiając stoły kwiatami i świecami. Nie powinno się przesadzać z dekoracjami, aby nie sprawiać wrażenia zbytniego przepychu. Zbyt duża liczba ozdób spowoduje, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie przeładowanego.

Jeśli para młoda wynajęła mniej wykwintną salę, powinna zwrócić uwagę na zalety i wady pomieszczenia, tak aby ewentualnymi ozdobami móc zatuszować niedoskonałości i uwydatnić walory. Można na przykład ozdobić sufit balonami i wstęgami, które ukryją niedoskonałości, czy ozdobić nierówne ściany bukietami i rozetami.

Ważną częścią dekorowania sali weselnej są same stoły. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu, zatem należy zadbać aby prezentowały się efektownie. Warto zwrócić uwagę, by ozdoby, kwiaty i inne dodatki nie przeszkadzały podczas posiłków i nie utrudniały gościom sięgania po potrawy czy przyprawy. Każdy uczestnik wesela powinien mieć w swoim zasięgu dostęp do przekąsek i napojów. Warto także zadbać o udekorowanie alkoholu, co jest już tradycją na polskich weselach. Można też zastanowić się, czy krzesła, na których będą siedzieć biesiadnicy, nie powinny być przystrojone wstęgami, lub nakryte pokrowcami. Oczywiście trzeba uważać, aby dekoracje nie przeszkadzały podczas wstawania i siadania.

Jeśli para młoda uważa, że przygotowanie sali ich przerasta mogą zasięgnąć pomocy firmy dekoratorskiej, zajmującej się przystrajaniem sal weselnych. Jednak jakiej metody dekoracji się nie wybierze, trzeba pamiętać, że sala ma wyglądać dobrze jako całość, a jej elementy muszą ze sobą współgrać..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *