O relaksacyjnych właściwości masaży wiemy nie od dziś. Myśląc o masażu wyobrażamy sobie gabinet oświetlony światłem zapachowych świec, rozbrzmiewającą relaksacyjną muzykę i przyjemny zapach olejku. Dzisiejsze studia masażu mają w swojej ofercie coraz to wymyślniejsze sposoby na zintensyfikowanie naszych doznań, stąd coraz powszechniejsze masaże czekoladowe, masaże połączone z peelingiem czy masaże kamieniami.

Masaż leczniczy również nikogo nie dziwi. Przekonujemy się do niego widząc jak rewelacyjne przynosi efekty. Ogólne zainteresowanie masażem jako formą rehabilitacji skutkuje coraz bardziej dostępną ofertą gabinetów rehabilitacyjnych.

Masaż jako forma lecznictwa jest dobrym rozwiązaniem, jednak profilaktyka zdrowotna z wykorzystaniem masaży, choć nie jest jeszcze tak powszechna, powinna być zdecydowanie poważniej traktowana.

Komputeryzacja rynku pracy przyczyniła się do rozpowszechnienia problemów zdrowotnych pracowników biurowych. Wielogodzinne siedzenie przy biurku w konsekwencji kończy się schorzeniami pracy biurowej. Można im zawczasu zapobiegać, zamiast leczyć. Tu ogromne pole do popisu mają nie tylko gabinety masażu, ale i pracodawcy.

O ile lecznicze właściwości masaży przyjmowane są zupełnie naturalnie to ich profilaktyczna forma wciąż uważana jest za zbędny luksus, szczególnie przez pracodawców. Należy jednak spojrzeć na masaż nie tylko jako formę wyróżnienia pracowników, ale również masaż jako poprawę warunków pracy.

Rozwiązania zdrowotne dla firm w ostatnim czasie obejmują również inicjatywy wellness w firmie, w których skład wchodzą masaże biurowe. To nasuwa przede wszystkim skojarzenie z relaksacyjną  funkcją masaży. Co jest zrozumiałe i rzeczywiście dla wielu pracowników jest to sposób na radzenie sobie ze stresem w pracy. Ważniejszą jednak funkcja masaży biurowych jest profilaktyka zdrowotna, która dzięki profesjonalnemu podejściu fizjoterapeutów i regularnemu korzystaniu przez pracowników  pomoże zapobiec szeregu dolegliwości kręgosłupa, karku czy nadgarstków.

Masaże biurowe choć funkcjonują jako benefity dla pracowników przynoszą wiele korzyści samym pracodawcom, którzy zyskują na poprawie wydajności pracowników i zmniejszonej ilości urlopów zdrowotnych..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *