Zbliża się okres świąteczny, dlatego przyozdabiamy nasze domostwa przeróżnymi świecidełkami, łańcuchami i tym podobnymi. Poza takimi typowymi ozdobami, wśród nich wszystkich znajduje się jedna, która jest ciekawsza i wyróżnia się wśród wszystkich ozdób. Obrazy na szkle to bardzo ciekawa forma ozdoby mieszkania czy domu. A co najważniejsze nie mówimy tutaj o ozdobie tylko na święta.

Takie obrazy na szkle mogą być stałym elementem odświeżającym wygląd dowolnego pomieszczenia. Obraz na szkle, jest wykonany za pomocą specjalnych farb, które pomimo zabarwienia szkła nadal pozostawia je przezroczystym. Ciekawym jest również taka forma ozdoby namalowana nawet na szybie, a nie tylko na kawałku szkła. Taki rodzaj ozdoby może przypominać nam o gotyckich witrażach, które rozpościerały się na szybach na przykład kościoła mariackiego.

Ozdobę taką można wykonać nie tylko na szybie, czy zwykłym prostym szkle. Dowolną butelkę, wazon, miskę, szklankę czy nawet kieliszek, każdy z tych elementów, które znajdują się w naszym domu. możemy z powodzeniem ozdobić zadowalającym nas obrazem na szkle. A co najważniejsze, jeśli chcemy zachować prawdziwą oryginalność i niepowtarzalność wzoru przy pomocy odpowiednich farb oraz konturów możemy takową ozdobę wykonać bez problemu sami. Wystarczy odrobina talentu plastycznego, lub kompletny jego brak. To nie jest ważne, liczy się dusza, która zostanie tchnięta w ozdobiony przedmiot.

Takowy malunek może posłużyć również jako szkło na ścianę, które będzie pełniło praktycznie że identyczną funkcję, jaką pełni obraz. Jednak wyglądać będzie ciekawiej, ponieważ poprzez szkło prześwitywać nadal będzie ściana. Malunki na szkle, są bardzo interesującym rodzajem ozdoby, która pozwala nam na mnóstwo modyfikacji oraz na oryginalność, której nie zapewnią nam ozdoby kupione w sklepie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *