Nasz sposób odżywiania ma znaczny wpływ na całe nasze życie. Warto więc postawić na zdrowe jedzenie, które przyniesie nam najwięcej korzyści. Jeśli zrezygnujemy z mocno przetworzonych produktów spożywczych, na pewno poprawi się nie tylko nasze zdrowie, ale również i samopoczucie. Jak więc odżywiać się w prawidłowy i dobrze zbilansowany sposób?

Oczywiście większość z nas uwielbia smażone potrawy. Niestety, są one tłuste i wysokokaloryczne. Pamiętajmy jednak, że nie warto sobie wszystkiego odmawiać. Jeśli lubimy smażone potrawy, możemy je spokojnie dalej spożywać, wystarczy, że zakupimy do nich zdrowy tłuszcz. A jest nim m.in. olej kokosowy. Dostaniemy go już w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Taki olej oczywiście trochę kosztuje, ale wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na całą patelnię. Następnie możemy przejść już do smażenia.

Olej kokosowy idealnie sprawdzi się do przyrządzania dań na słodko. Spokojnie możemy robić na nim racuchy, naleśniki i omlety. Zyskają one wtedy przyjemny, kokosowy i słodki smak oraz aromat. Takie dana na pewno zasmakują dosłownie każdemu.

Pamiętajmy więc, że zdrowa dieta wcale nie musi być nudna i nieprzyjemna. Wystarczy tylko zamienić pewne produkty na ich zdrowsze wersje. Zrezygnujmy więc ze zwykłej mąki pszennej, która nie zapewni nam żadnych właściwości. Lepszym wyborem będzie mąka kokosowa. Możemy z niej przygotować np. pyszne naleśniki. A zamiast smarować je płynną czekoladą, postawmy na masło orzechowe. Zawiera ono sporo zdrowych tłuszczów, które są potrzebne w diecie każdego człowieka.

Zwykle sądzimy, że aby jeść zdrowo, musimy całkowicie zmienić swój styl żywienia i zrezygnować z pysznych potraw. A wystarczy przecież postawić na zdrowsze wersje typowych produktów spożywczych. Dzięki nim przygotujemy zarówno smaczne, jak i zdrowe dania.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *