Zanim zaczniesz wiercić…

Wielu z nas lubi samemu majsterkować, wykonywać drobne naprawy, małe remonty lub przeprowadzać bardziej skomplikowane prace budowlano – wykończeniowe. Samodzielne wykonywanie tych czynności niewątpliwie daje dużo satysfakcji, poczucie spełnienia oraz gwarantuje odpowiedni poziom zaangażowania i jakości. Niezależnie od wykonywanej pracy bardzo ważnym jest dobór odpowiednich materiałów i narzędzi.

Jedną z częściej wykonywanych czynności przez majsterkowiczów jest wiercenie. Należy zatem zadbać o odpowiedni komplet narzędzi i dodatków. Podstawowym urządzeniem jest wiertarka. W zależności od wykonywanych prac należy ją odpowiednio dobrać. Do większości prac wystarczy średniej mocy wiertarka udarowa. Można wybrać model z zasilaniem akumulatorowym lub sieciowym. Ponadto w zależności od preferencji głowica takiej wiertarki może posiadać uchwyt samozaciskowy lub z kluczykiem. Wykonując bardziej wymagające prace, szczególnie gdy wiercimy w betonie, powinniśmy zastanowić się nad zakupem młota udarowego SDS. Pozwala on na dużo łatwiejsze wiercenie w twardych betonowych powierzchniach.

narz4

Oprócz wiertarki bardzo ważnym jest wybór odpowiednich wierteł. Należy zadbać o ich jakość, rodzaj oraz zestaw odpowiednich rozmiarów. Wiertło do drewna jest odpowiednie właśnie dla tego materiału i nie będzie sprawdzało się np. wiercąc w metalu lub betonie. Również wiertło do metalu jest odpowiednie dla tego właśnie materiału. Często zdarza się, że źle dobrane wiertła nie tylko nie dają odpowiedniego efektu, ale również ulegają uszkodzeniu. W betonie należy wiercić otwory z użyciem wierteł udarowych. Wiertło SDS powinno być stosowane w urządzeniach z odpowiednim uchwytem SDS, np. w młotach udarowych. Młot udarowy z wiertłem SDS jest bardzo skuteczny nawet w bardzo twardych powierzchniach betonowych. Sprawdź ofertę wierteł do metalu na stronie http://metaltech.sklep.pl/c/1653/wiertla-do-metaluobrobka-drewna-i-metalu-narzedzia.html

wier5

Zakupując wiertarkę, młot udarowy lub zestawy odpowiednich wierteł warto postawić na markowe produkty. Posiadają one odpowiednią gwarancję, dużo rzadziej ulegają usterkom oraz zapewniają dużo wydajniejszą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *