W dzisiejszym pędzie życia, niełatwo jest zadbać o to by nasz posiłek zawsze był pożywny i należycie przygotowany. Coraz częściej wiec sięgamy, albo po gotowe dania, albo po te, które można przygotować błyskawicznie. Te niestety najczęściej są niezdrowe i nie najlepiej wpływają na naszą figurę. Po za tym nie brak w naszym codziennym życiu stresów, które niektórzy łagodzą sięgając np. po tabliczkę czekolady. Bycie otyłym z kolei szkodzi naszemu zdrowiu i wpędza nas w kompleksy. Jak najszybciej więc szukamy sposobu by zrzucić z siebie zbędne kilogramy. Jakie są na to najlepsze sposoby?

Nie ma diety cud, która by wszystkich uwolniła od problemu otyłości bez żadnych skutków ubocznych. Najlepszym sposobem jest, dopasować dietę do swojego indywidualnego trybu, życia i organizmu. Dieta powinna być skuteczna, ale i bezpieczna. Dobrze jest w tej kwestii skonsultować się z lekarzem, może się bowiem okazać, że na przykład chcemy wyeliminować z naszej diety produkt, który zawiera dla nas witaminy, których mamy niedobór.

Warto również wspomóc nasz organizm różnymi naturalnymi suplementami diety, których obecnie na rynku nie brakuje. Ważne jednak, aby sięgać po produkty sprawdzone i polecane przez osoby, które z nich korzystają i są zadowolone. Szeroki wybór suplementów diety oferuje na marka Hanoju.

Z wszystkich znanych nam diet powinniśmy odrzucić wszystkie monodiety. Ubytek wagi, który w ich efekcie uzyskujemy wiąże się przede wszystkim z utratą wody i masy i mięśniowej. Spadek tkanki tłuszczowej jest niewielki. Ponadto po powrocie do tradycyjnego sposobu odżywiania waga wraca do tej, która mieliśmy pierwotnie a nawet jest wyższa. Prowadzą one też do nadwyżek i niedoboru poszczególnych składników mineralnych, odżywczych i witamin.

Powinniśmy zainteresować się np. dietą oparta na IG. Cieszy się dobrą opinią w świecie naukowców, jest zalecana przez WHO i FAO. IG- indeks glikemiczny pomaga nam ograniczyć poziom glukozy we krwi, co pozwala nam przywrócić prawidłową wagę ciała i utrzymać ją bez efektu jojo.

W wyborze diety powinniśmy sobie zadawać pytania? Czy ta dieta zapewni mi długotrwałe rezultaty czy tylko chwilowy spadek wagi? Czy ta dieta mimo iż, pomoże mi zrzucić wagę będzie bezpieczna dla mojego zdrowia? Czy po tej diecie nie będę miała efektu jojo? Czy ta dieta jest dopasowana do indywidualnych potrzeb mojego organizmu? Jaką opinią wśród lekarzy cieszy się ta dieta? Te pytania pomogą nam dopasować do siebie idealną, najlepszą dietę..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *