Świat przypinek

plakietki

Wszyscy z pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę czym są przypinki. Te małe, okrągłe znaczki zyskały ogromną popularność w latach sześćdziesiątych. Tak, dokładnie, towarzyszą nam już przeszło pół wieku. W dzisiejszych czasach przypinki przeżywają swoiste odrodzenie. Są one bowiem bardzo chętnie wykorzystywane przez właścicieli firm jako forma marketingu, który pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Badziki, bo tak zwane są również przypinki od angielskiego sowa badge, są dziś wykorzystywana jako forma reklamy przy okazji między innymi takich wydarzeń jak rajdy samochodowe, duże imprezy plenerowe, kampanie wyborcze, a nawet pielgrzymki. Duża popularność przypinek w dzisiejszych czasach sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele podróbek tych znaczków.

Jak zatem rozpoznać solidne badziki?

Okazuje, się że solidne plakietki (to słowo z kolei pochodzi z francuskiego plaquette), wyróżniają się trzema czynnikami. Po pierwsze, druk, który powinien być wysokiej jakości, bardzo wyraźny. Po drugie, folia zabezpieczająca grafikę przed ścieraniem. Po trzecie, materiał. Tu musimy szczególnie uważać, bowiem na rynku dostępna jest masa plastikowych i metalowych podróbek. Tymczasem solidna plakietka zdecydowanie powinna być w całości wyprodukowana z aluminium. Dlaczego nie stal i nie plastik? Otóż plastik jest łamliwy, z kolei metalowe badziki łatwo pokrywają się rdzą, a to sprawia że są bardzo podatne na szkodliwe dla nich działanie czynników atmosferycznych.

Przypinki jako forma reklamy

Co sprawia, że przedsiębiorcy tak chętnie sięgają po przypinki jako formę reklamy? Chodzi mianowicie o cenę i skuteczność. Przypięta do garderoby plakietka rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci, a to powoduje, że jest ona skuteczna jako forma reklamy. Co się zaś tyczy ceny, bez trudu możemy sobie wyobrazić, że jest ona dużo niższa niż w przypadku innych nośników  reklamowych..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *