Biegamy za pracą, kombinujemy jak spłacić kredyt i odłożyć pieniądze na przyszłość dzieci. Staramy się wykorzystać każdą minutę z nadzieją, że pewnego dnia doba wydłuży się o kilka godzin. Żyjemy na pełnych obrotach sądząc, że jesteśmy nieśmiertelni, co niestety bardzo często okazuje się, że nie jest prawdą. Najwyższy czas zadbać o swoje zdrowie! Poznaj lecznicze właściwości grzybów reishi.

Różowa na szczęście, niebieska na sen

XXI wiek zdecydowanie nie służy zdrowiu, dlatego też nasze zszargane nerwy koimy u psychiatry, z lekkim katarem biegniemy do lekarza rodzinnego, a przy wzdęciach odwiedzamy chirurga. Być może przykłady wydadzą Ci się nieco przejaskrawione, jednak w głębi serca wiesz, że mam rację. Nawet Ci, którzy starają się leczyć sami, recepturami od prababci, prędzej czy później lądują w przychodni po receptę lub udają się do apteki po „jeden” specyfik na przeziębienie. W jednym i drugim przypadku, w magiczny sposób, z portfela znika kilkadziesiąt złoty.

Wizyta u szamana

Kiedy zwykłe leki nie pomagają, pełni ufności udajemy się do tak zwanego szamana, który w większości przypadków z magią nie ma nic wspólnego. Osoba zajmująca się medycyną naturalną wierzy, że nie w farmaceutykach, lecz w naturze leży odpowiedź na nasze choroby. Jedni uznają, że osoba polecająca ziółka to wariat, a inni, że to ktoś kto uratował ich zdrowie. Co jeśli jednak można by połączyć naturalne środki z naukowym doświadczeniem?

Reishi – nadzieja dla zdrowia

Znane od około 2 tysięcy lat grzyby, wykorzystywane w medycynie chińskiej i dostępne tylko dla najbogatszych. Dziś te cuda natury uprawiane są na szeroką skalę, dzięki czemu, na ich zakup, może pozwolić sobie każdy. W Polsce grzyb, uznawany za źródło młodości i wigoru, znany jest jako Lakownica żółtawa. Zawarte w nim substancje nie skupiają się jedynie na pojedynczych schorzeniach, jak większość leków, lecz wspomagają pracę całego organizmu. Związki organiczne jakie są w nich zawarte (m.in. aminokwasy, triterpenoidy, sterole, wielocukry, peptydy, wapń, żelazo fosfor, witaminy C; D, B oraz kwas pantotenowy, który jest niezbędny do prawidłowego działania układu nerwowego) zapewniają naszemu organizmowi pełną ochronę i wsparcie.

Niezastąpione są przy alergiach, zbijaniu cholesterolu oraz przy regulacji ciśnienia krwi i w wzmacnianiu układu krwionośnego. Chronią przed zawałami płucnymi, działają przeciwwirusowo (także na opryszczkę), przeciwzapalnie, chronią wątrobę oraz mają działanie przeciwrakowe. W związku z obszernością ich działania jak i udokumentowaną naukowo skutecznością, zostały poczynione starania, aby Reishi trafił do spisu leków, także w Europie. Obecnie grzyby te dostępne są w sklepach zielarskich oraz na specjalistycznych portalach internetowych.

Reishi to nie magiczny słoiczki od szamana, to nie kolorowe tabletki od lekarza, to skarb tradycyjnej medycyny chińskiej. Skarb, który dała nam przyroda, a oszlifowała medycyna. Skarb, który już wkrótce zastąpi całą domową apteczkę. Przekonaj się sam, zobacz i kup grzyby reishi..

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *