Kredyt na nowe mieszkanie

mieszkanie w krakowie

Jeśli masz w planach zakup mieszkania czy innego rodzaju nieruchomości z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę jak trudne to i odpowiedzialne zadanie. Wszak kupno mieszkania wiąże się z wydaniem ogromnej kwoty pieniężnej. Nierzadko konieczne staje się wzięcie kredytu na mieszkanie, tak zwanego kredytu hipotecznego. I właśnie o formalnościach i warunkach jakie trzeba spełnić by ubiegać się o kredyt hipoteczny będzie dalsza część tego artykułu.

Mieszkanie w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu to nie lada wydatek. Szczególnie nowe apartamenty w ścisłym centrum miasta kosztują nawet 10 tys. zł. za metr kwadratowy. Tutaj jednak z pomocą, przynajmniej tym którzy spełnią określone warunki, przyjdą banki i możliwość wzięcia kredytu.

Czego oczekiwać po spotkaniu kredytowym? Pierwsze i zasadnicze pytanie dotyczyć będą naszych zarobków i ilości osób jakie mamy na utrzymaniu. Często okazuje się bowiem, że mimo iż zarabiamy nieźle to jednak mamy na przykład wielodzietną rodzinę na utrzymaniu i nasze zarobki trzeba przykładowo podzielić przez pięć. Wtedy suma ta staje się mniej imponująca a nasza zdolność kredytowa niska. Kolejny aspekt jakiego nie omieszka sprawdzić bank jest nasz wiek. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że kredyt hipoteczny udzielany jest na 25 lat. Z tego też powodu osoby po pięćdziesiątce będą miały nikłe szanse na uzyskanie kredytu na mieszkanie. Ostatnią już kwestią na jaką musimy być przygotowani odwiedzając bank to pytanie o nasze wcześniejsze zobowiązania kredytowe. Jeśli bowiem mamy już na koncie jakiś kredyt, który aktualnie spłacamy nasza zdolność kredytowa automatycznie zmaleje.

Nowe mieszkania, czy domy Kraków i inne wielkie miasta oferują w wysokich cenach. Szczególnie te położone w ścisłym centrum. Jeśli bank nie okaże się dla nas łaskawy i nie uda nam się zdobyć kredytu zawsze pozostaje nam poszukanie używanego mieszkania na obrzeżach miast co też ma swoje uroki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *