Chlorella ceniona jest przede wszystkim za swoje działanie zdrowotne. Rzeczywiście pomaga w eliminacji wielu dolegliwości, które doskwierają nam coraz częściej bądź to z wiekiem, bądź też na skutek zagrożeń cywilizacyjnych, które stale rosną. Potencjał kosmetyczny chlorelli wydaje się niedoceniany, być może dlatego, że skrywa się on w cieniu jej właściwości zdrowotnych. Mając na uwadze fakt, że większość osób zaczyna interesować się zdrowiem dopiero w momencie pojawienia się jakichś chorób, w artykule postaramy się naświetlić pozytywny wpływ tytułowej mikroalgi na urodę – wszak o wygląd dbają już nawet nastolatkowie!

Piękne, bo zdrowe

Zacznijmy od tego, że chlorella, jako naprawdę niezwykła mikroalga, nie tylko reguluje wiele procesów zachodzących w organizmie, nie tylko odciąża organizm, oczyszczając go z toksyn, ale też ułatwia regenerację tkanek, co przekłada się na spowolnienie procesów starzenia. Ciało funkcjonujące bez zaburzeń, bez problemów i na pełnych obrotach, nie tylko jest zdrowe (co przekłada się na dobre samopoczucie), ale i piękne. Chlorella dba w ten sposób na przykład o jędrność i sprężystość skóry czy piękny i zdrowy wygląd paznokci i włosów.

Nastolatki i osoby cierpiące na trądzik powinny z kolei docenić oczyszczający wpływ chlorelli, która usuwając z organizmu złogi toksyn, przyczynia się do poprawy stanu cery, może doprowadzić do zmniejszenia ilości pryszczy, a nawet całkowitego usunięcia trądziku.

Ochrona przed czynnikami powodującymi starzenie

Starzenie, objawiające się osłabieniem i pogorszeniem stanu skóry, pogorszeniem stanu włosów, utratą charakterystycznego blasku spojrzenia jest w równej mierze skutkiem naturalnych procesów (tych wyeliminować nie sposób), jak i naszego trybu życia czy zagrożeń w postaci wszechobecnych zanieczyszczeń. Zmniejszając wpływ tych zagrożeń na organizm (chlorella jest w stanie go zmniejszyć) spowalniamy starzenie się organizmu – nie bez powodu chlorelli przypisuje się wpływ odmładzający.

Więcej o składzie i działaniu chlorelli przeczytasz na stronie: chlorella-sklep.com.pl..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *