Po spirulinę warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy obserwujemy, że coś niedobrego dzieje się z naszym organizmem. Jej pozytywny wpływ na organizm docenią osoby, którym wypadają włosy, których skóra traci blask i zaczyna szarzeć, które cierpią na cukrzycę albo zbyt długo męczą się z odchudzaniem, które nie przynosi spodziewanych efektów.

Mikroalgi są wszechstronne, a wszechstronność tę zawdzięczają swojemu składowi, który jest przebogaty i naprawdę wyjątkowy. Więcej o składzie spiruliny znajdziesz na stronie spirulina-sklep.com.pl.

Obniżona odporność

W sezonach przeziębień, gdy szaleją rhinowirusy i grypa spirulina przydaje się jako tarcza obronna. Japońscy uczeni dowiedli, że mikroalgi są niezastąpioną pomocą w leczeniu chorób wirusowych. Dodatkowo wzmacniają one układ immunologiczny – zwiększają produkcję białych ciałek, a z drugiej strony właściwie ukierunkowują ich działanie, dzięki czemu spirulina przynosi ulgę osobom z alergiami.

Osłabienie organizmu

Osłabienie wynikające z wieku lub pojawiające się wskutek różnych chorób lub w wyniku stosowania restrykcyjnych diet odchudzających, utrudnia rekonwalescencję i funkcjonowanie na co dzień. W takiej sytuacji mikroalgi mogą okazać się niezastąpioną pomocą, bo są odżywką i biostymulatorem w jednym. Spirulina jest doskonałym źródłem kluczowych aminokwasów, witamin, minerałów a nawet ważnych kwasów tłuszczowych – włączenie jej do diety lub suplementacja spiruliną umożliwiają szybsze odzyskanie sił, powrót dobrego samopoczucia i zdrowia.

Działanie ochronne

Spirulina jest źródłem przeciwutleniaczy chroniących organizm przed wolnymi rodnikami, a dodatkowo ma właściwości oczyszczające. Oczyszcza organizm z toksyn wdychanych, zjadanych z pożywieniem, czy po prostu gromadzących się w organizmie szkodliwych metabolitów. Dzięki temu mikroalga odciąża organizm i zapewnia mu warunki do sprawnego funkcjonowania i sprawnej regeneracji. Działa ochronnie i odmładzająco..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *