Co może nam zaoferować DJ na wesele?

dj kraków

Właściwie wszyscy młodzi ludzie, chcący połączyć się węzłem małżeńskim, zmuszeni są zmierzyć się z tym problemem. Jest on chyba najważniejszym, zaraz po dobrze dobranej sukni ślubnej i ilości skrzynek wódki jaką należy zakupić. To on współdecyduje o tym, czy wesele będzie udane i goście wrócą zadowoleni, wytańczeni, czy wręcz przeciwnie – będzie wiało nudą a goście zaczną znikać przed północą. Ten problem to – dobór muzyki. Czy wybrać  zespół muzyczny (ostatnimi laty niebywałą popularnością cieszą się zespoły grające disco polo), czy wodzireja, czy też poprosić dj-a o puszczanie muzyki.

Skupmy się nad trzecią możliwością. Kim jest dj i jaka jest jego rola na weselu?

Popularna encyklopedia internetowa podaje, że dj zajmuje się dobieraniem i odtwarzaniem muzyki w celu rozbawienia publiczności. Często również łączy to z techniką scratchingu.

Zastanówmy się, jaką rolę pełni zatem dj na wesele, jak ten – djbarti.pl z Krakowa. Otóż, na odtwarzaniu przyniesionej przez siebie muzyki. Brzmi łatwo, prosto. Każdy mógłby takim dj-em być.  Nic bardziej mylnego. Dlaczego?  Podstawowym błędem popełnianym przez początkujących w tym zawodzie jest zły dobór muzyki. Zamiast tego, co podobać się będzie weselnikom, przynoszą utwory podobające się im. Skutkiem takiego nastawienia są siedzący za stołami, raz za razem podnoszący kieliszki goście. Ci, co zjedli zęby na weselach wiedzą, że trzeba dostosować muzykę do gości, czyli puszczać nie tylko stare szlagiery, przy których będzie bawiła się starsza cześć gości, ale także popularne nowości, do których będą tańczyć młodzi.

Przyszli Państwo Młodzi też muszą pamiętać o jednej zasadniczej rzeczy – za jakością idzie cena. Im mniej będą chcieli wydać na dj-a, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że dostaną muzycznego partacza. Jak mówi stare przysłowie, są rzeczy dobre i są rzeczy tanie. Niezależnie czy postawimy na cenę czy na jakość, dj-a znajdziemy dziś bez trudu w internecie, wpisując w Google przykładowo „dj Kraków” lub „dj na wesele Kraków”..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *